Wszywka alkoholowa Bydgoszcz - Esperal.
Czym jest wszywka alkoholowa Esperal i jak pomaga w walce z nałogiem?

Wszywka Alkoholowa Bydgoszcz to szybki i bezbolesny zabieg

Alkoholizm może być również znany jako choroba alkoholowa lub po prostu uzależnienie. Choroba ta jest poważnym problemem we współczesnym świecie. Alkoholizm został po raz pierwszy uznany za chorobę przez Światową Organizację Zdrowia wiele lat temu.

Wszywka alkoholowa jest jednym z najczęściej stosowanych leków w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Coraz popularniejszy staje się właśnie ten rodzaj terapii określany jako: terapia awersyjna. Jeżeli jesteś zainteresowany tą formą leczenia alkoholizmu, powinieneś zapoznać się z poniższym artykułem.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Czym jest wszywka alkoholowa Esperal?

Czy jesteś gotowy stawić czoła uzależnieniu? Tylko osoby silnie zmotywowane mogą zgłaszać się na zabieg zaszycia alkoholowego. Esperal może pomóc w utrzymaniu abstynencji nawet przez okres 12 miesięcy podczas kompleksowego leczenia alkoholizmu.

Esperal jest umieszczony pod skórą w mało inwazyjnym zabiegu implantacji i działa cały czas, nie wpływając na zdrowie ani samopoczucie uzależnionego. Wszywka blokuje zdolność organizmu do trawienia alkoholu, powodując nieprzyjemne skutki uboczne (nawet podczas wypicia niewielkiej ilości alkoholu). Nieprzyjemne doznania są podobne do silnego zatrucia alkoholowego, występują wtedy silne bóle głowy, nudności, wymioty, drżenie mięśni, a w skrajnych przypadkach nawet zawał serca.

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

Po spożyciu alkoholu (jeżeli uzależniony ma oczywiście wszyty podskórnie implant z Disulfiramem) mogą wystąpić nudności, zawroty i silne bóle głowy. Nieprzyjemne odczucia mogą osiągnąć bardziej ekstremalny poziom, do tego mogą dojść drgawki, nadpotliwość, zaczerwienienie twarzy i skoki ciśnienia. W skrajnych przypadkach Pacjentowi z wszywką może nawet grozić zawał serca.

Zdarzają się także napady lęku, problemy z oddychaniem, kołatanie serca i ataki paniki. Objawy te mogą wystąpić już po 10 minutach od spożycia alkoholu i trwać do kilku godzin.

Produkty, które mogą wywołać taką reakcję, są jedną z najistotniejszych kwestii, które powinien znać uzależniony decydujący się na zabieg zaszycia alkoholowego. Produkt ten działa nie tylko bezpośrednio na alkohol (tzn. mowa tutaj o wódce, piwie i mocniejszych trunkach). Disulfiram wchodzi także w reakcję z szeroką gamą produktów zawierających alkohol, takich jak słodycze, płyny do płukania zębów i inne produkty, które w swoim składzie mają etanol.

Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Lekarz najpierw porozmawia z pacjentem zdecydowanym na zabieg zaszycia alkoholowego o historii choroby i ogólnym stanie zdrowia osoby uzależnionej. Następnie lekarz ustali, czy Pacjent nie pił alkoholu w ciągu ostatnich 24 godzin i, co najważniejsze, czy wyraża zgodę na wszczepienie Esperalu. Jeśli Pacjent nie wyrazi zgody, zabieg nie zostanie wykonany.

Należy pamiętać, że nie można zmuszać osoby uzależnionej do wszycia Esperalu ponieważ w takim wypadku terapia nic prawdopodobnie nie da. Ponieważ jest to najbezpieczniejsze i najwygodniejsze miejsce, Esperal jest zwykle wszczepiany w okolice pośladków lub łopatek. Pozwala to pacjentowi na zachowanie pełnej dyskrecji w przypadku leczenia awersyjnego.

Czasami pacjent może zażyczyć sobie, aby Esperal został wszczepiony w innym miejscu, jeżeli lekarz wyrazi na to zgodę – istnieje taka możliwość. Po znieczuleniu miejscowym chirurg wykonuje nacięcie skóry, aby umożliwić wprowadzenie sterylnych tabletek Esperalu z aktywnym składnikiem leku: Disulfiramem. Rana jest zszywana szwami rozpuszczalnymi. Nie ma konieczności ponownego pojawiania się w gabinecie zabiegowym.

Działanie wszywki alkoholowej opiera się na prostej zasadzie: odstrasza od picia alkoholu osobę uzależnioną, wywołując w organizmie nieprzyjemne reakcje, przez co w późniejszym czasie doznania te kojarzą się źle z jej ulubionym do tej pory napojem alkoholowym.

Jak przygotować się do zabiegu zaszycia alkoholowego?

Pacjent nie możesz mieć żadnych przeciwwskazań medycznych do wszycia tabletek z Esperalem oraz musi być całkowicie trzeźwy w dniu zabiegu. Jeśli nie jest, można zgłosić się na błyskawiczne odtruwanie alkoholowe. Trzeźwość jest bardzo istotna ponieważ jeżeli w organizmie osoby zgłaszającej się na zabieg pozostaną nawet resztki alkoholu – może on automatycznie wejść w reakcję z Disulfiramem (czyli aktywnym składnikiem wszywki).

Jakie są przeciwskazania do zabiegu implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Esperal nie może być wszczepiony każdemu, kto zgłosi się do naszego gabinetu https://esperalbydgoszcz.pl/ na zabieg. Oto przeciwwskazania do implantacji leku:

  • nadwrażliwość na aktywny składnik leku: Disulfiram. Disulfiram hamuje enzymy odpowiedzialne za prawidłowe trawienie alkoholu. Ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o wszczepieniu Esperalu sprawdzić, czy osoba uzależniona nie jest na niego uczulona, lub na jakiś inny składnik wszywki),
  • stan upojenia alkoholowego w dniu zabiegu,
  • choroby układu sercowo-naczyniowego,
  • ciąża i laktacja w przypadku kobiet,
  • przyjmowanie niektórych leków (w takiej sytuacji lekarz zaleca odstawienie leków na kilka dni przed wykonaniem zaszycia),
  • zaburzenia psychiczne (w tym próby samobójcze).

Jak długo działa Esperal?

Trwałość wszywki alkoholowej Esperal implantowanej podskórnie wynosi od 8 nawet do 12 miesięcy. Pozwala to na skuteczne utrzymanie abstynencji i powstrzymania spożywania napojów alkoholowych. Okres ten jest wystarczający do nie tylko do rozpoczęcia lecz również kontynuowania kompleksowej terapii uzależnień mającej na celu całkowite wyleczenie pacjenta i powrót do życia w trzeźwości. Stosując terapię psychologiczną, znacznie zwiększa się szanse na utrzymanie trzeźwości przez długi okres czasu.

Esperal, a skutki uboczne

Zabieg implantacji wszywki alkoholowej nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Można niemalże natychmiast po implantacji powrócić do codziennych czynności. Esperal nie ogranicza w żaden sposób także powrotu do pracy – nie ma potrzeby brania zwolnienia lekarskiego, można prowadzić samochód i uprawiać sportu.

Zabieg zaszycia nie wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji. Istotne jest tylko prawidłowe pielęgnowanie rany po zabiegu aby nie wdało się zakażenie. Ważne jest także, aby powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych lekach, ponieważ niektóre z nich mogą w późniejszym czasie wejść w reakcje z Disulfiramem.

Kiedy powinniśmy zdecydować się na Esperal?

Każda osoba musi podjąć decyzję, czy zdecydować się na zabieg czy nie samodzielnie. Wszywka alkoholowa Esperal jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli czujesz, że nie masz kontroli nad spożywaniem alkoholu lub jeśli doświadczasz pogorszenia jakości życia z powodu nadmiernego picia. Esperal jest farmakologiczną terapią awersyjną wspomagającą całościowe leczenie uzależnienia od alkoholu, które pozwala pacjentom walczyć z nałogiem niekoniecznie w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień.

Oczywiście po zaszyciu warto zgłosić się na jakąkolwiek formę terapii, ponieważ wszywka stosowana samodzielnie nie wyleczy alkoholika z nałogu.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Bielizna przeciwko otarciom – obalamy 13 największych mitów

Na temat bielizny przeciwko otarciom istnieje kilkanaście mitów, które sprawiają, że kobiety decydują się na …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail