Przyczyna trądziku u dorosłych.
Sprawdź, jakie są najczęstsze przyczyny trądziku u dorosłych.

Trądzik u dorosłych – najczęstsze przyczyny

Trądzik u dorosłych jest jednym z najczęściej diagnozowanych schorzeń z obszaru dermatologii. Dawniej trądzik dotyczył jedynie osób młodych. Jednakże obecnie jest także dolegliwością osób dorosłych, u których ma charakter przewlekły. Tym samym leczenie trądziku w przypadku osób dorosłych jest bardzo długotrwałym procesem. Konieczne jest zastosowanie farmakoterapii, a jednocześnie zmiana dotychczasowych nawyków.

Charakterystyka trądziku u dorosłych

Wysokiej jakości krem Pharmaceris W Melacyd pozwala na skuteczne hamowanie syntezy melaniny. Doskonale sprawdza się w przypadku codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej. Bardzo często trądzik u dorosłych jest wynikiem niewłaściwej pielęgnacji skóry.

Tym samym zwracać uwagę należy na jakość stosowanych kosmetyków. Jednakże etnologia trądziku dorosłych jest znacznie bardziej złożona. Bardzo często dolegliwości pojawiają się w wyniku zaburzeń gospodarki hormonalnej. Jednakże powodem mogą być również błędy żywieniowe, codzienny stres.

Trądzik występuje ponadto dużo intensywniej w przypadku wrażliwej i delikatnej skóry. Tym samym podjęcie odpowiedniej pielęgnacji kosmetycznej jest niezbędne. Wykwity trądzikowe prowadzą do podrażnień, zaczerwienienia, co bardzo negatywnie działa na estetykę oraz wygląd.

Co więcej, pojawienie się trądziku w dorosłym wieku może być przyczyną blizn, guzów pod skórą, a także statycznych wgłębień oraz nierówności.

Najczęstsze przyczyny trądziku u dorosłych

Zmiany trądzikowe mogą być wynikiem działania bardzo wielu czynników. Najczęściej występowanie krost jest reakcją organizmu na zaburzenia hormonalne. Jednakże trądzik pojawić może się także w związku z długotrwałym stresem, który podnosi poziom kortyzolu we krwi.

Ten zaś odpowiada za kondycję skóry. Dodatkowo stres powoduje nadmierną produkcję łoju. Ten zaś musi poszukiwać ujścia na zewnątrz, co może przejawiać się w postaci trądziku.

Dodatkowo niewłaściwe nawyki żywieniowe także sprzyjają pojawianiu się krost. W szczególności spożywanie zbyt dużej ilości przetworzonych produktów i zbyt małej ilości witamin oraz mikroelementów, a ponadto dużej ilość cukru ma bardzo negatywny wpływ na skórę. Dlatego w walce z trądzikiem należy podjąć radykalne zmiany w swoim życiu, a przede wszystkim zmienić sposób odżywiania się.

Rodzaje trądziku u kobiet oraz mężczyzn

Trądzik może mieć bardzo różne postacie. Tym samym przed zakupem kosmetyków czy też środków farmakologicznych należy określić rodzaj choroby. Dzięki temu można robić skutecznie unikać błędów podczas migracji skóry.

Wyróżnić można trzy typy trądziku u dorosłych. Pierwszym z nich jest trądzik różowaty – niezwykle trudny do leczenia. Charakteryzuje się bardzo widocznymi zmianami rumieniowymi. W związku z tym skóra jest bardzo mocno podrażniona.

Kolejnym typem jest trądzik grudkowy, który objawia się w postaci trudnych do usunięcia podskórnych grudek. Mogą one utrzymywać się na skórze przez kilka miesięcy, pozostawiając niestety blizny.

Ostatnim jest trądzik torbielowaty, który charakteryzuje się zaskórnikami wypełnionymi ropą. Są one nieestetyczne oraz bolesne. Oprócz zmian ropnych dochodzi do stanu zapalnego skóry. Przez to zmiany trądzikowe mogą wymagać leczenia farmakologicznego.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

jak bezpiecznie przechowywać i konserwować narty

5 Najczęstszych błędów w konserwacji nart. Czego nie możesz robić swoim nartom?

5 najczęstszych błędów w konserwacji nart, które mogą skrócić ich żywotność. Bez względu na to, …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail