Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Happy woman with bike standing agains brick building

7 powodów, dla których warto jeździć na rowerze do pracy

W małych i większych miastach coraz popularniejsze staje się dojeżdżanie do pracy na rowerze. I bardzo dobrze, bo taki styl życia ma same zalety. Jakie? Dowiesz się z tego artykułu.

1. Zdrowie i kondycja

Najlepsze efekty dają regularne treningi. Lepiej jest ćwiczyć mniej, ale często, niż zrobić sobie morderczy zestaw ćwiczeń raz na dwa tygodnie. Niestety w obecnym zakrzyczanym i zabieganym świecie nie zawsze mamy czas, ochotę i możliwość przeprowadzenia treningu. Czasem brakuje czasu, czasem zwyczajnie się nie chce.

Jazda na rowerze sprawi, że będziesz regularnie się ruszać i nie potrzebujesz do tego dodatkowej motywacji. Czynisz to niejako „przy okazji” czynności, którą i tak musisz wykonać (dojazd do pracy). Upieczesz więc w ten sposób dwie pieczenie na jednym ogniu. Dbasz o zdrowie i gwarantujesz sobie dwa treningi dziennie!

Rower może „załatwić” ci kilka dodatkowych lat życia, mniej wizyt u lekarza i oddali widmo najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych, z cukrzycą i problemami z sercem na czele.

2. Oszczędność czasu

Rowery czynią niezależnym :). Dojeżdżając na dwóch kołach do pracy, nie stoisz w korkach, nie irytujesz się, gdy Twój autobus się spóźni, albo zepsuje. Nie zgrzytasz zębami, gdy wszystkie siedzenia są zajęte, albo jakiś współpasażer rozsiewa dookoła niemiłą woń.

Nie spóźniasz się do pracy i jesteś punktualnie w domu – na rowerze jest dużo łatwiej lawirować, objeżdżać i omijać zdarzenia drogowe.

3. Czas na przemyślenia

Jeżeli jesteś zabiegana/zabiegany przez cały dzień i nie masz kiedy poukładać myśli – czas na rowerze może być zbawienny!  Rano możesz uporządkować sobie w głowie sprawy na nadchodzące godziny, zaplanować dzień w pracy, wyznaczyć priorytet do zakończenia. Wracając możesz zrobić szybkie podsumowanie, zastanowić się co się wydarzyło, jakie były sukcesy, porażki, co można było zrobić lepiej.

Uważaj tylko na „kreatywną” jazdę ze słuchawkami na uszach i słuchaniem podcastów. W mieście pełnym ruchu to nie najlepszy pomysł, słuch lepiej wykorzystać do orientacji w przestrzeni. W godzinach szczytu jadąc na rowerze wystarczy chwila nie uwagi i spowodujesz wypadek.

4. Dbanie o środowisko

Jeżeli zamienisz samochód na rower, oddasz olbrzymią przysługę środowisku. W dobie galopujących zmian klimatycznych liczy się każde, nawet najdrobniejsze działanie, które zmniejszy emisję gazów cieplarnianych. Rower to jeden z najprostszych sposobów, by być eko bohaterem.

5. Dobry przykład dla innych

Potężne zmiany zaczynają się od najmniejszych kroków. Prowadząc zdrowy i ekologiczny tryb życia inspirujesz i dajesz przykład najbliższym: dzieciom, rodzinie, przyjaciołom, znajomym, sąsiadom. Możesz dołożyć swoją cegiełkę do tego, by inni byli sprawniejsi, zdrowsi i szczęśliwsi. To dzięki Tobie zaczną zmieniać swoje życie, otoczenie i świat na lepsze!

6. Oszczędzasz

Jeżdżąc rowerem do pracy ograniczasz koszty przejazdu – czy to biletów komunikacji miejskiej, czy paliwa samochodu. Nawet, jeżeli będziesz dojeżdżać tylko w cieplejsze – wiosenno-letnie miesiące, w ciągu paru lat może się uzbierać kilka tysięcy złotych oszczędności.

7. Ładunek endorfin i wzrost produktywności

Jeżeli aktywnie zaczniesz dzień, naładujesz się energią, będzie Ci dużo łatwiej zmierzyć się z wyzwaniami jakie na Ciebie czekają! To jak zjedzenie solidnego, sycącego śniadania. Ruch zapewni Ci solidną porcję endorfin, pomoże się rozbudzić, rozruszać i dotlenić organizm, wprawić w dobry humor. To zdecydowanie lepszy start, niż przysypianie w autobusie / tramwaju przy bezmyślnym scrollowaniu smartfona.

Wysiłek fizyczny, któremu musisz podołać, kiedy wracasz rowerem z pracy, pomoże Ci wyrzucić złe emocje, ochłonąć, uspokoić się, tak by stresu i nerwów nie przynosić do domu i przenosić na najbliższych.

A Ty co najbardziej lubisz w jeździe rowerem?

A Ty jeździsz rowerem do pracy? A może planujesz dopiero eskapady? Jeżeli masz ciekawe doświadczenia, przemyślenia, pytania – pisz w komentarzu! Postaramy się odpowiedzieć.

Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Jakie są najczęstsze objawy stresu?

Co to jest stres? Przyczyny, objawy, tabletki na stres bez recepty

Niespodziewane wydarzenie, problemy w pracy czy związku, kłopoty finansowe? Właśnie wtedy bardzo często pojawia się …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Test #001

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail