Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Konsultacje z psychodietetykiem online.
Dieta i ćwiczenia nie działają? Może problem tkwi gdzie indziej? Poszukaj pomocy u psychodietetyka.

Psychodietetyk online – kiedy warto skorzystać z pomocy?

Chcąc poprawić swoje odżywianie lub po prostu schudnąć, do głowy przychodzi głównie jedno – dieta. Ale co w przypadku, gdy dieta nie działa? Lub gdy nie przynosi oczekiwanych rezultatów? W takim wypadku warto zgłosić się do osoby, która postara się rozwiązać problem z innej strony niż tylko brak upragnionej sylwetki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się kim jest psychodietetyk i kiedy warto skorzystać z terapii online, sprawdź poniższy artykuł.

Kim jest psychodietetyk?

Psychodietetykiem jest specjalista, który posiada wiedzę z zakresu dietetyki oraz psychologii i ukończył wcześniej studia podyplomowe na kierunku psychodietetyka. Jest to stosunkowo młoda dziedzina nauki i nadal rozwijająca się, a w tym zawodzie najczęściej pracę podejmują osoby, które ukończyły studia na kierunku psychologia, dietetyka oraz medycyna.

Czym zajmuje się psychodietetyk? 

Najogólniej mówiąc specjalista ten pomaga osobom borykającym się z problemami żywieniowymi, szczególnie tym z poważnymi zaburzeniami jak anoreksja czy bulimia.

W jakich przypadkach jeszcze warto zwrócić się do psychodietetyka?

  • Zmaganie się z powracającym efektem jo-jo
  • Chęć zmiany nawyków żywieniowych na stałe
  • Próba akceptacji swojego ciała
  • Poznanie przyczyny nadwagi lub niedowagi i chęć wsparcia
  • Rozmowa o swoich dotychczasowych nieudanych dietach
  • Zajadanie stresu i nadmierne objadanie się

Warto jednak wiedzieć, że z usług specjalisty może skorzystać każdy, dlatego jeśli chcesz zadbać o własne żywienie, warto zwrócić się właśnie do psychodietetyka.

Psychodietetyk a dietetyk – jaka jest różnica?

Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z różnicy, jaka istnieje między tymi dwoma specjalistami, a różnica jest znacząca. Dietetyk zajmuje się zdrowym żywieniem i ogólnym wpływem żywności na zdrowie człowieka. Do jego zadań w szczególności należy ustalanie diety, planowanie żywienia w różnych stanach organizmu (np. choroba, ciąża) czy też wpływu poszczególnych składników pokarmowych na organizm.

Psychodietetyk, dzięki wiedzy psychologicznej, wykorzystuje inny punkt widzenia na problemy związane z żywieniem. Psychodietetyka to nauka składająca się z dietetyki i psychologii, dlatego wszelkie problemy związane z odżywianiem się i żywieniem rozpatrywane są również pod kątem natury psychicznej.

Na czym polega terapia?

Udając się do psychodietetyka należy mieć świadomość, że niekoniecznie uzyskamy od niego rozpisaną dietę. Psychodietetyk nie daje gotowej recepty czy dokładnych zaleceń na temat zdrowego odżywiania, ponieważ skupia się na poznaniu trudności oraz posiadanych nawyków, mogących wpływać na konkretną sytuację. Najpierw tworzy się relację, która opiera się na wsparciu i rozmowie, dopiero gdy jest to konieczne pacjentowi udziela się informacji.

Wspólnie z nim opracowuje się też plan działania i wyznacza cele, przechodząc przez proces zmiany nawyków czy też odchudzania. Psychodietetyk ma sprawić, że pacjenci zmienią swoje przyzwyczajenia, dzięki uwzględnieniu psychologicznego podłoża, dlatego też spotkania z nim są rozmową, która poprzez motywację ma napędzać do działania.

Kiedy warto skorzystać z pomoc psychodietetyka online?

W wyżej wymienionych przypadkach pomoc psychodietetyka może mieć kluczowe znaczenie dla pacjenta i jego normalnego funkcjonowania. Psychodietetyk może być jednak ciężko dostępny w mniejszych miejscowościach, dlatego warto sięgnąć po pomoc psychodietetyka online w Avigonavigon.pl/specjalizacja/psychodietetyk, czyli w serwisie, w którym swoje usługi oferuje wielu różnych specjalistów z tego zakresu.

Psychodietetyk online będzie dobrym wyborem, gdy odległość między nim a pacjentem jest zbyt duża, dlatego terapia przez Internet ma sens. Dla wielu osób bezpośrednia terapia jest niekomfortowa i stresująca, a spotkania online mogą zniwelować poziom nerwów i sprawić, że takie sesje będą bardziej znośne dla pacjenta. Z tej formy konsultacji warto też skorzystać, gdy kalendarz jest bardzo napięty lub po prostu nie ma się czasu na dojazdy – wtedy wystarczy wziąć udział z spotkaniu z dowolnego miejsca i w pełni korzystać z udzielanej pomocy.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]
Tabata Killer!

Pobierz plan treningowy TABATA KILLER na 30 dni!

Zacznij regularnie ćwiczyć, schudnij i zadbaj o super kondycję!

Więcej informacji

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Check Also

Jaka dieta dla bodybuildera.

Dieta dla bodybuildera

Rosnącą popularnością cieszy się dzisiaj dieta pudełkowa. Tak zwany catering pudełkowy polega na skonstruowaniu przez …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail