Jak obliczyć całkowitą przeminę materii dzięki kalkulatorom CPM.
Sprawdź jak wykorzystać kalkulator CPM w diecie.

Całkowita przemiana materii – kalkulatory cpm – jak obliczać?

Obliczenie zapotrzebowania kalorycznego to przydatna kwestia, która pomoże odpowiednio dopasować dietę, a tym samym osiągnąć zamierzone cele. Jak to zrobić?

Z pomocą przychodzi Kalkulator Całkowitej Przemiany Materii (CPM). Pozwala on obliczyć ilość energii potrzebnej do pokrycia wydatków energetycznych związanych z podstawową przemianą materii i funkcjami życiowymi, a także codzienną aktywnością fizyczną z uwzględnieniem trybu pracy (siedzący, średnio aktywny, praca fizyczna) i wykonywanych treningów.

Otrzymany wynik Całkowitej Przemiany Materii wyznacza nam więc codzienne zapotrzebowanie energetyczne.

Wyniki w kalkulatorze całkowitej przemiany materii

Końcowy wynik, który uzyskamy w kalkulatorze podany jest w ilości kalorii, jakie powinniśmy dostarczyć organizmowi, aby utrzymać aktualną masę ciała. Dzięki kalkulatorowi cpm jesteśmy więc w stanie obliczyć jaka kaloryczność posiłków jest dla nas optymalna. To jednak nie wszystko. Mając obliczone cmp możemy też zaplanować dietę redukcyjną lub taką, która pozwoli na zdrowe przytycie.

To bardzo ważna informacja, przydatna w planowaniu codziennego jadłospisu. Warto jednak pamiętać, że otrzymany wynik to nie jedyny czynnik, którym powinniśmy się kierować. Oprócz wartości kalorycznych, należy też zwrócić uwagę na jakość produktów oraz prawidłowy rozkład makroskładników (białko, tłuszcze, węglowodany).

Jak wykorzystać kalkulator CPM w diecie?

Decydując się na catering dietetyczny, również warto znać swoją cpm. Dzięki temu zyskujemy gwarancję, że dieta jest możliwie najlepiej dopasowana do naszych potrzeb, preferencji i celów. Obliczenie swojej całkowitej przemiany materii jest niezwykle proste, dzięki kalkulatorowi, który znajdziesz na stronie Body Chief.

To proste narzędzie, które okazuje się bardzo przydatne. W szczególności osobom, które dopiero zaczynają swoją drogę ze zdrowym odżywaniem i nie mają specjalistycznej wiedzy z zakresu dietetyki i żywienia człowieka.

Catering dietetyczny z odpowiednio dobraną kalorycznością to rozwiązanie gwarantujące wygodę, smak oraz realizację obranych celów.
Rozkład mikro i makroskładników to też dość skomplikowana kwestia dla przeciętnego człowieka. Dieta pudełkowa zdejmuje z Ciebie ten trud. Otrzymujesz 5 gotowych posiłków z dostawą pod drzwi.

Każdy z nich ma dokładnie wyliczoną kaloryczność oraz rozkład poszczególnych makroskładników. Nie musisz się więc martwić, używać wagi kuchennej do każdego produktu, czy prowadzić skomplikowanych obliczeń. Ty cieszysz się smakiem i wolnym czasem, a Body Chief zajmuje się całą resztą.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Wybór prezentów

Kluczowe wskazówki którymi należy się kierować przy wyborze prezentów ?

Wybór idealnego prezentu to zadanie, które może przyprawić o ból głowy niejedną osobę. Czy to …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail