Dlaczego warto jeździć na deskorolce

320 kcal spalonych w ciągu godziny. Taki wynik daje… deskorolka

Jazda na deskorolce, a także longboardzie, czy shortboardzie stała się niezwykle popularna, zwłaszcza wśród młodzieży. Poza znakomitą zabawą jest to po prostu jedna z form aktywności fizycznej, którą interesuje się dzisiaj coraz więcej dorosłych. Dlaczego? Otóż jak się okazuje, deskorolka to sposób na znaczna poprawę kondycji fizycznej i możliwość spalenia nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Jak jazda na deskorolce wpłynie na Twoje ciało?

Skateboarding wiąże się z całkiem dużym wysiłkiem naszego organizmu. A jeśli pojawia się wysiłek, to musi też pojawić się spalanie kalorii. I to jest właśnie dobra wiadomość, dla wszystkich poszukujących niebanalnych, przyjemnych i efektywnych form aktywności i spalania tłuszczyku.

Zatem wiesz już, że jazda na deskorolce to wysiłek dla Twojego organizmu i zarazem sposób na efektywne spalanie oraz zasadniczą poprawę kondycji fizycznej. Jak jeszcze deskorolka, którą możesz wybrać wchodząc na deskshop.pl, wpłynie na Twoje ciało?

Jazda na deskorolce to przede wszystkim konieczność zachowania równowagi.

Ćwiczysz zatem i tę umiejętność. Do tego dochodzi balansowanie całym ciałem, wzmocnienie mięśni, zwłaszcza łydek  i ud, pasa biodrowego, a także po części mięśni brzucha i pleców. Podczas jazdy Twoje ciało musi być bowiem cały czas lekko pochylone, a dla zachowania równowagi w takiej sytuacji, konieczne jest napięcie wielu partii mięśni.

Deskorolka to pasja, która może pomóc w… odchudzaniu

Jak wspomnieliśmy na samym początku, godzina jazdy na deskorolce to możliwość spalenia 320kcal. Dużo czy mało? Porównując ten rezultat na przykład do zajęć aerobiku, gdzie w takim samym czasie możesz spalić około 300 kcal, jest to naprawdę znakomity wynik. Zatem deskorolka może być sposobem na odchudzanie.

Jednak, gdy już rozpoczniesz swoją przygodę z tym właśnie  rodzajem aktywności, jesteśmy przekonani, że odkryjesz w niej swoją pasję. Warto więc potraktować jazdę na deskorolce, jako coś, co przynosi przede wszystkim ogromna przyjemność, radość i satysfakcję, a przy okazji pozwala na uzyskanie wysportowanej sylwetki i zrzucenie kilku nadprogramowych kilogramów.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu 

Oceń artykuł
[Głosów: 1 Średnia: 5]

Check Also

Wybór prezentów

Kluczowe wskazówki którymi należy się kierować przy wyborze prezentów ?

Wybór idealnego prezentu to zadanie, które może przyprawić o ból głowy niejedną osobę. Czy to …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail