Laserowa depilacja - efekty.
Sprawdź od czego, zależy długość utrzymania się efektów zabiegu depilatorem laserowym.

Dobry depilator laserowy – efekty zabiegów

Usuwanie włosów ze zniszczonych mieszków włosowych jest trwałe. Jednak osoby, które poddają się zabiegowi depilacji laserowej, powinny liczyć się z tym, że niektóre włosy w obszarze poddanym zabiegowi będą odrastać. Jednak jak dokładnie to wygląda?

Co wpływa na utrzymanie się efektu?

Z czasem możliwe jest ponowne przeprowadzenie zabiegu na tym obszarze, aby zmniejszyć liczbę odrastających włosów. W przypadku niektórych zabiegów możliwe jest całkowite usunięcie owłosienia. To, czy włosy odrosną, zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju odrastających włosków, wprawy osoby przeprowadzającej zabieg i tego jak dobry depilator laserowy został wykorzystany.

Uszkodzenie, a zniszczenie mieszków włosowych

Większość osób zauważa, że odrastające włosy są jaśniejsze i mniej widoczne niż wcześniej. Dzieje się tak dlatego, że laser uszkadza mieszek włosowy, nawet jeśli nie udaje się go zniszczyć. Jeśli mieszek włosowy jest uszkodzony, ale nie zniszczony, włosy w końcu odrosną.

Zniszczenie każdego mieszka włosowego może być trudne, dlatego u większości osób można zaobserwować odrastanie włosów. Kiedy włosy odrastają, możliwe jest ponowne poddanie ich depilacji, przez co osoby, które chcą całkowicie usunąć wszystkie włosy, mogą potrzebować kilku zabiegów.

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest trwała, jeśli mieszek włosowy zostanie zniszczony. Jeśli mieszek włosowy jest tylko uszkodzony, włoski w końcu odrastają. Czas potrzebny na odrośnięcie włosa zależy od indywidualnego cyklu wzrostu włosa u danej osoby.

Niektóre osoby mają włosy, które rosną szybciej niż inne. Włosy będące w fazie spoczynku będą odrastać wolniej niż te w innej fazie. Większość osób może spodziewać się odrostu włosów w ciągu kilku miesięcy. Kiedy to nastąpi, można zdecydować się na kolejne zabiegi depilacji.

Czy kolor skóry lub włosów robi różnicę?

Osoby o jasnej karnacji i ciemnych włosach mogą potrzebować mniejszej liczby zabiegów niż reszta.

Usuwanie włosów działa najlepiej u osób o jasnej karnacji, które mają ciemne włosy. Dzieje się tak, ponieważ kontrast pigmentów ułatwia laserowi namierzenie włosa, dotarcie do mieszka włosowego i zniszczenie go. Osoby o ciemnej skórze lub jasnych włosach mogą potrzebować więcej zabiegów niż inni i może się okazać, że więcej włosów odrasta.

Aby trwale usunąć włosy, technik musi wiedzieć, jak celować we włosy i wybrać odpowiedni rodzaj lasera. Badania opublikowane w 2013 wykazały, że lasery, które wytwarzają dłuższe fale działają najlepiej na ciemnej skórze.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Jak mierzyć temperaturę temometrem bezdotykowym - instrukcja krok po kroku

Jak prawidłowo mierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym?

Zastanawiasz się jak prawidłowo zmierzyć temperaturę termometrem bezdotykowym? Nie wiesz, jak działa taki termometr? Dlaczego …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail