Jak wymyślić ciekawą zabawę dla dziecka

Jak wymyślić super zabawę dla dziecka, gdy brakuje nam pomysłu?

Nie wiesz jak wymyślić prostą i zarazem ciekawą zabawę dla dziecka? Brakuje ci pomysłów jak zachęcić je do aktywnej zabawy?

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco, to nasz krótki poradnik jest dla ciebie. Zapraszam do lektury lub od razu do obejrzenia filmu, w którym nasz ekspert Przemek opowiada, jak poradzić sobie z tym problemem.

Jak wymyślić dla dziecka super zabawę?

Zacznijmy od tego, że kluczem do sukcesu jest przede wszystkim rozpoczęcie zabawy! Po prostu zacznijmy się bawić w dowolny sposób! Po drugie przetestujmy 1, 2, 10 zabawę, aż któraś zaskoczy i bardziej się dziecku spodoba. Po trzecie – porozmawiajmy z dzieckiem. Jeżeli jakaś zabawa mu się podoba, to może chciałoby ją zmodyfikować, coś dodać lub poprawić. Zabawa jest przede wszystkim dla dziecka – warto zatem wiedzieć co podoba mu się bardziej, a co lubi mnie. Ponadto widząc, że rodzic jest otwarty, dziecko chętniej będzie proponować zmiany i modyfikacje.

Jeżeli nie masz pomysłu na zabawę – zacznij z czymkolwiek, a później dodawaj kolejne elementy.

Przykładem może być prosty bieg: zaczynasz od zwykłego biegu, następnie dodajesz bieg slalomem, później pokonywanie przeszkód, następnie bieg w parze za ręce, kolejny etap to bieg skacząc na jednej nodze lub na czworakach, następnie dodajemy bieg na czas i tak dalej. Z jednej prostej zabawy, czyli biegu może powstać niesamowity wyścig z przeszkodami i różnymi modyfikacjami.

„Uważam, że moja zabawa nie jest na tyle fajna i ciekawa, żeby dziecko chciało się w nią bawić”.

Cóż, czasami uważamy, że dana zabawa jest za łatwa lub nudna i nic nie wnosi do życia dziecka i dlatego jej nie realizujemy. W efekcie w ogóle się nie bawimy!

Natomiast jeżeli podejmiemy próbę i faktycznie okaże się, że wymyślona zabawa to niewypał, to co? Wiemy, że tego nie robimy i próbujemy dalej. Któraś zabawa w końcu zaskoczy, a my zyskamy czas spędzony z dzieckiem i fakt, że dziecko będzie chciało się z nami bawić. Mamy też możliwość rozbudowania tej zabawy, bo wreszcie znaleźliśmy coś, co się wszystkim podoba.

Pamiętaj, jeżeli chodzi o zabawę, trzeba próbować, ćwiczyć, powtarzać, sprawdzać i rozmawiać ze swoim dzieckiem!

Więcej podpowiedzi i informacji na ten temat znajdziesz w moim filmie! Zapraszamy!

O autorze - Przemek Warzecha

Trener, instruktor Krav Maga dla dzieci i dorosłych oraz GFM. Uwielbia prowadzić i uczestniczyć w zajęciach które są rozwojowe, stawiające na zabawę oraz pozytywne zmęczenie.

Check Also

Porady, dzięki którym zaczniesz pić wodę regularnie

Jak skutecznie się nawadniać? | 10 konkretnych porad, które musisz znać!

Większość z nas ma problem z piciem wody, a to jeden z najprostszych nawyków, które …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail