Bezpieczne dziecko na wakacjach - Poradnik#2
Koniec z wyręczaniem się zapisanymi numerami w telefonie - czas rozruszać naszą pamięć!

Jak nauczyć dziecko numeru do rodzica? | Bezpieczne dziecko na wakacjach #2

W dobie wszechobecnej technologii, do przechowywania wszystkich ważnych informacji wykorzystujemy nasze smartfony. Numery telefonów, adresy, listy zakupów, mapy – wszystko to znajduje się w naszych urządzeniach mobilnych. Jednak co robimy, gdy nasze telefony się rozładują lub przestaną działać?

Co w sytuacji, gdy nasze dziecko potrzebuje naszej pomocy, a nie pamięta naszego numeru telefonu? Czy jesteśmy przygotowani na moment, w którym musimy zlokalizować nasze dziecko, ale nie możemy do niego zadzwonić? Właśnie dlatego należy pomyśleć o bezpieczeństwie dziecka na wakacjach i zadbać o to, aby nasze pociechy zawsze były w zasięgu pomocy. W tym celu warto nauczyć dziecko swojego numeru telefonu, zapisać go w kilku miejscach oraz wykorzystać aplikacje i narzędzia, które pomogą nam w przypadku zagubienia dziecka.

Bezpieczeństwo naszych dzieci jest priorytetem – dlatego warto zastanowić się nad tymi prostymi krokami, które mogą pomóc nam uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

A teraz zastanów się: 

 • Czy wiesz co zrobić, jeżeli twoje dziecko nie potrafi zapamiętać twojego numeru telefonu?
 • Czy potrafisz zlokalizować swoje dziecko za pomocą waszych telefonów, ale bez dzwonienia?
 • Czy znasz na pamięć swój numer telefonu lub numer do dowolnego członka rodziny?

Zanim przeczytasz artykuł dalej, zapytaj swoje dziecko czy potrafi odblokować twój telefon i z pamięci zadzwonić do drugiego rodzica?

Przed tobą druga wskazówka. Wystarczy 60 sekund, aby zwiększyć bezpieczeństwo na wakacjach.

POBIERZ CHECLISTĘ PRZED WYJAZDEM

Bezpieczeństwo dzieci na wakacjach – Nauka numeru telefonu na pamięć to podstawa

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Bezpieczeństwo na wakacjach – 60 sekund dla bezpiecznych wakacji z dzieckiem

Zasady bezpieczeństwa dla dzieci na wakacjach

Bezpieczne dziecko na wakacjach. Wskazówka numer 2 – numer telefonu do rodzica.

 • Naucz swoje dziecko swojego numeru telefonu. Jednym z najważniejszych kroków, jakie możesz podjąć, aby zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku na wakacjach, jest nauczenie go swojego numeru telefonu. Zacznij od zapisania numeru na kartce i powtarzaj go za każdym razem, kiedy wychodzisz z domu. Upewnij się, że twoje dziecko dobrze zapamięta numer i wie, jak go wykorzystać w razie potrzeby.
 • Zapisz dziecku nr. telefonu na specjalnej opasce na ręce. Aby dziecko zawsze miało przy sobie numer telefonu do rodzica, możesz kupić specjalną opaskę lub płaską bransoletkę, na której zapiszesz numer. Można je kupić w większości sklepików wakacyjnych lub na portalu Allegro.
 • Zapisz swój numer telefonu na przedramieniu dziecka. Jeśli nie chcesz kupować opaski lub bransoletki, możesz napisać numer na przedramieniu dziecka za pomocą flamastra permamentnego. Aby zabezpieczyć numer przed ścieraniem, spryskaj go bandażem w sprayu. W ten sposób dziecko będzie miało numer zawsze przy sobie i będzie mogło skorzystać z niego w razie potrzeby.
 • Skorzystaj z aplikacji rodzicielskich. Aplikacje rodzicielskie to doskonałe narzędzia, które pomogą ci zadbać o bezpieczeństwo dziecka na wakacjach. Zainstaluj funkcję lokalizowania telefonu dziecka bezpośrednio za pomocą swojego smartfona. W ten sposób, w każdej chwili będziesz mógł śledzić, gdzie znajduje się twoje dziecko.
 • Odgrywaj scenki wzywania pomocy przez telefon. Aby przygotować dziecko do wzywania pomocy przez telefon, odgrywajcie w domu scenki, podczas których dziecko musi zadzwonić po pomoc, gdy w telefonie nie ma zapisanego numeru na stałe. Im więcej razy przećwiczycie to w domu, tym mniej stresu czeka was w sytuacji, gdy dziecko będzie musiało zadzwonić po pomoc na wakacjach.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w czasie wakacji – infografika

Bezpieczne wakacje z dziećmi - Infografika
Wszystkie informacje na temat bezpiecznych wakacji znajdziesz w webinarze który, jest w materiałach dodatkowych do e-booka 47 gier i zabaw ruchowych dla całej rodziny.

Tutaj znajdziesz kolejną wskazówkę

Co zrobić jeżeli dziecko się zgubi? | Bezpieczne dziecko na wakacjach #3

Zobacz cały webinar – Bezpieczne dziecko na wakacjach – Co zrobić, gdy dziecko zgubi się na wakacyjnym wyjeździe?

Czy wiesz co zrobić, gdy:

 • Dziecko się zgubi (na plaży, w lesie, na deptaku w tłumie, w obcym mieście, za granicą) i nie będzie mogło / umiało się z tobą skontaktować? 
 • Ktoś będzie je zaczepiał i mu groził (np. rówieśnicy będą chcieli zabrać pieniądze / telefon) – a ciebie nie będzie w pobliżu?
 • Dorosły będzie chciał je porwać i zrobić mu krzywdę?
 • Zdarzy się wypadek i dziecko będzie samo musiało wezwać pomoc i powiedzieć co, komu i gdzie się stało?

Webinar trwa lekko ponad 60 min i zawiera potężną wiedzę na temat bezpieczeństwa dzieci na wakacjach. Jest to coś, co każdy rodzic powinien znać, a jego dzieci stosować. To nie tylko garść suchych informacji, ale przede wszystkim konkretna lista zachowań oraz sposobów, jak utrwalać u dzieci znajomość procedur bezpieczeństwa w przypadku wypadku.

Chyba każdemu rodzicowi zależy ma tym, aby jego dziecko potrafiło sobie poradzić, jeżeli stanie naprzeciwko zagrożenia, jakim jest: zgubienie się, zaczepki ze strony rówieśników czy próba porwania.

Całość webinaru jest oparta o dostępną do pobrania mapę myśli, dzięki czemu odbiór treści, jest jeszcze prostszy.

E-book + Webinar

Czym jest e-book 47 gier i zabaw ruchowych dla całej rodziny

47 gier i zabaw dla dziecka - ebook

Jest to zbiór ponad 150 pomysłów na aktywne zabawy z dzieckiem w wieku od 3 do 12 roku życia. Dzięki tej książce już nigdy nie usłyszysz od swojego dziecka „Mamo! Nudzę się!”. Pomysły przedstawione w e-booku są przetestowane zarówno z dzieckiem w domu, jak i na salach treningowych, dlatego ręczymy za skuteczność tych zabaw.

Dodatkowo każdy posiadacz e-booka staje się równocześnie właścicielem dostępu do każdego Webinaru Live, który odbył się w przeszłości, dzięki czemu można na spokojnie wracać do wiedzy z webinaru w dowolnym momencie.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat e-booka? Kliknij w ten link lub baner poniżej – 47 gier i zabaw ruchowych dla całej rodziny

Dowiedz się więcej na temat e-booka

Bądź na bieżąco z informacjami!

Jeżeli szukasz pomysłów na gry i zabawy dla dzieci – polub moje strony:

A czy Twoje dziecko zna wszystkie zasady bezpieczeństwa?

Jeżeli znasz jakieś sprawdzone sposoby, jak uczyć dzieci procedur bezpieczeństwa lub uważasz, że warto byłoby coś dodać do aktualnego zestawienia – napisz koniecznie w komentarzu. Dzięki temu wszyscy rodzice będą mogli skorzystać, a nasze dzieci będą jeszcze bezpieczniejsze.

Ważne!!!

Jeżeli zgadzasz się z powyższymi procedurami bezpieczeństwa i uważasz, że każdy rodzic powinien edukować swoje dziecko w tej kwestii – udostępnij ten artykuł lub podeślij go swoim znajomym, którzy też mają dzieci. Zadbajmy wspólnie o bezpieczne wakacje.

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Czy ocet jabłkowy odchudza?

Czy ocet jabłkowy odchudza? W czym pomaga?

Proces odchudzania jest dość złożony. Musisz zadbać nie tylko o regularną aktywność fizyczną, ale także …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail