13 pomysłów na zabawę z balonami dla dzieci
Zabawa z balonami aktywna dla dzieci - pomysły

13 pomysłów na aktywną, wspólną zabawę z balonami z dzieckiem

Szukasz pomysłu na szybką zabawę z dzieckiem do zrobienia w 60 sekund w domu? Sprawdź te 13 pomysłów na aktywną zabawę z balonami dla dzieci.

Założenia miałem cztery:

  • Zabawa jest błyskawiczna do startu (potrzebujesz do niej tylko balon)
  • Można ją zrobić w domu (odpadają więc zabawy z balonami z wodą)
  • Można ją zrobić w parach
  • Zabawa wymaga ruchu, zabawy i aktywności

Propozycje na zabawy z balonami znajdziesz niżej: 

1. Podbijanie balona w powietrzu – kto dłużej da radę. Można ustalić utrudnienie (tylko nogi, tylko ręce, na zmianę noga i ręka, za każdym razem balon musi się odbić od sufitu)

2. Turbo rakieta – jedna osoba dmucha i wypuszcza balona, zadaniem drugiej jest złapać, zanim balon spadnie na ziemię . Można flamastrem namalować na balonie „stworka” i nadać mu nazwę.

3. Podbijanie w górze 4-5 balonów na czas – wygrywa kto dłużej da radę, koniec jest, gdy któryś balon spadnie na ziemię.

4. Dmuchanie KOMU PĘKNIE – komu szybciej pęknie balon.

5. Wyścig na czworaka / rakiem – kto pierwszy dobiegnie do drzwi i z powrotem. Balon trzeba podbijać / trzymać na ciele – nie może spać na ziemię. Jeżeli komuś spadnie – ta osoba wraca na START. Wygrywa osoba, która pierwsza przebiegnie całą trasę i balon nie spadnie na ziemię.

6. Odbijanie na hasło ręka / głowa / noga – dwie osoby odbijają balona i osoba, która odbija do drugiej osoby krzyczy hasło – zadaniem partnera jest odbić tą częścią ciała, którą usłyszała (np. ręką / głową / nogą).

7. Wyścigi z balonem między nogami – do drzwi i z powrotem – balon trzymamy między kolanami. Balon nie może spaść na ziemię . Jeżeli spadanie – dana osoba wraca na start. Wygrywa osoba, która pierwsza przebiegnie całą trasę i balon nie spadnie na ziemię.

8. Wyścigi z utrudnionym podbijaniem – do drzwi i z powrotem – NIE MOŻNA podbijać rękami w trakcie przemieszczenia. Jeżeli balon spadnie na ziemię – dana osoba wraca na start. Wygrywa osoba, która pierwsza przebiegnie całą trasę i balon nie spadnie na ziemię.

9. Podbijanie od przedmiotu…. – wygrywa osoba, która da więcej razy podbić balon, ale za każdym razem musi się on odbić od podłogi / ściany / sufitu.

10. Odbijanie – podawanie do siebie nawzajem – siatkówka z przemieszczaniem po całym mieszkaniu, balon można dotknąć 1 raz, jeżeli komuś spadnie na ziemię – traci punkt. Balon można odbijać od ścian i sufitu.

11. Dmuchanie – KTO WIĘKSZY – wygrywa osoba, która nadmucha większy balon w określonym czasie. Jeżeli komuś pęknie – przegrywa.

12. Siedząca siatkówka przez stół – gramy do określonej ilości punktów, balon trzeba przemieścić na drugą stronę stołu. Można się przemieszczać „rakiem” lub sunąc na miejscu gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę. Po swojej stronie można odbić 2 razy balon (czyli przyjęcie i odbicie).

13. Nie daj zabrać – obie osoby są na czworakach, jedna osoba próbuje zabrać balon drugiej. Balon można tylko turlać po podłodze / pod sobą.

Szukasz pomysłu na aktywne zabawy z dziećmi? Tutaj znajdziesz pomysły i inspiracje: 

Dołącz od razu do tych trzech miejsc:

Jak Ci się podobają pomysły? A może masz jakiś swój ulubiony wariant? Daj znać w komentarzu!

O autorze - Przemek Warzecha

Trener, instruktor Krav Maga dla dzieci i dorosłych oraz GFM. Uwielbia prowadzić i uczestniczyć w zajęciach które są rozwojowe, stawiające na zabawę oraz pozytywne zmęczenie.

Check Also

10 000 krokow dieta - czy dziala

Jak spacerować, żeby schudnąć, czyli czy faktycznie muszę pokonać 10 000 kroków dziennie?

Moda na codzienne pokonywanie 10 000 kroków powoli odchodzi do lamusa, taka ilość nie jest bowiem …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail