Alkoholowa wszywka w Bełchatowie.
Potrzebujesz pomocy w walce z alkoholem? Sprawdź czym jest, wszywka alkoholowa.

Wszywka alkoholowa Bełchatów działa nieprzerwanie przez kilka miesięcy

Alkoholizm jest podstępną chorobą. Bardzo ciężko jest określić, kiedy np. imprezowe picie alkoholu jest bezpieczne, a kiedy można je uznać już za uzależnienie. Wbrew powszechnej opinii chory na alkoholizm nie zawsze oznacza pijaka, który stoi pod sklepem monopolowym – niezależnie od pory dnia. Może to być osoba posiadająca dobre wykształcenie oraz pracę, może być nawet na wysokim stanowisku. Cała ta otoczka w żaden sposób nie sugeruje, że ktoś taki może mieć problemy z alkoholem.

Leczenie alkoholizmu może być procesem niestety długotrwałym i żmudnym, natomiast jest to całkowicie normalne i przy odpowiednim wsparciu najbliższych oraz zastosowania wielu metod leczenia alkoholizmu sukces jest niemalże pewny, a osoba uzależniona może wrócić do całkowitej trzeźwości. Osoby uzależnione często nie zdają sobie sprawy z faktu, że mają możliwość skorzystania z różnych form pomocy.

Nie ulega wątpliwości, że alkoholizm należy leczyć kompleksowo. Aby jednak walka ta była skuteczna, trzeba mieć szczerą chęć zmiany. Motywacja i wsparcie innych są kluczem do sukcesu.

Jednakże jeżeli sami nie będziemy odpowiednio zmotywowani do zmian – leczenie może okazać się nieskuteczne. Wszywka alkoholowa Bełchatów jest metodą wspomagającą wartą poznania. W poniższym artykule przedstawione zostaną szczegółowe informacje na temat tej formy leczenia alkoholizmu.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Co to jest wszywka alkoholowa Esperal?

Esperal może być stosowany pomocniczo w całościowym leczeniu alkoholizmu. Wszywka jest implantowana podskórnie w mało inwazyjnym, zupełnie bezbolesnym drobnym zabiegu chirurgicznym. Jest to metoda farmakologiczna.

Po umieszczeniu Esperalu w organizmie zaczyna on stopniowo uwalniać swoje aktywne składniki (Disulfiram), które przenikają do krwiobiegu osoby uzależnionej. Powoduje to istotne zmiany w funkcjonowaniu trawienia etanolu. Aktywny składnik wszywki powoduje zaburzenia pracy wątroby.

Jest on odpowiedzialny za wytwarzanie deshydrogenazy aldehydowej, który odpowiada w znacznej mierze za proces metabolizowania alkoholu i innych substancji alkoholowych. Jeżeli osoba posiadająca wszywkę spożyje alkohol pojawią się u niej objawy przypominające silne zatrucie alkoholowe, spowodowane jest to nagromadzeniem się nadmiaru toksyn, zatruwając organizm.

Co spowoduje połączenie alkoholu z wszywką alkoholową Esperal?

Jeżeli jesteś osobą z wszytym Esperalem i zdecydujesz się złamać abstynencję, czekają Cię bardzo nieprzyjemne objawy, które najczęściej pojawiają się już kilka minut po wypiciu nawet niewielkiej ilości alkoholu. Co to może być?

Do najczęściej występujących skutków ubocznych połączenia alkoholu z Esperalem należą:

  • silne bóle głowy,
  • mdłości i wymioty,
  • kołatanie serca,
  • niedociśnienie,
  • zaczerwienienie twarzy i innych części ciała (np. dekoltu),
  • silne pocenie się,
  • drgawki,
  • i wiele innych.

Wyżej wymienione objawy przypominają zatrucie alkoholem, które pojawia się najczęściej na drugi dzień po suto zakrapianej imprezie. Nic bardziej mylnego. Różnią się one przede wszystkim czasem występowania (pojawiają się kilka minut po wypiciu alkoholu i trwają nawet 12 godzin), są również o wiele bardziej intensywne. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do zawału serca u osoby uzależnionej.

Dlatego nie warto rezygnować z całkowitej trzeźwości, ponieważ można spowodować duży uszczerbek na zdrowiu.

Jak należy przygotować się do zabiegu zaszycia?

Najważniejszym warunkiem, aby zostać zakwalifikowanym do zabiegu implantacji jest całkowita trzeźwość w dniu wykonywania zabiegu (musi nastąpić min 24 godzinna przerwa w spożywaniu jakiegokolwiek napoju alkoholowego). Jeżeli zastanawiasz się czy musisz wykonać jakieś badania przed zaszyciem, odpowiedź brzmi nie. Nie jest także wymagane skierowanie na zabieg.

Najlepiej by było jakbyś jednak był odpowiednio zmotywowany do implantacji leku oraz świadomy nieprzyjemnych konsekwencji jakie może spowodować jeżeli mając wszyty lek napijesz się alkoholu. Do zabiegu zaszycia nie warto nikogo zmuszać. Jest to oczywiście bardzo skuteczna metoda wspomagająca leczenie alkoholizmu, ale jeżeli sam uzależniony nie będzie odpowiednio zmotywowany do leczenia, nie przyniesie ona oczekiwanego skutku.  

Wszywka alkoholowa Esperal – jak wygląda zabieg?

Pacjenci decydujący się na zabieg zaszycia często zastanawiają się ile czasu trwa implantacja i czy jest bolesna. Wszycie Esperalu trwa maksymalnie 30 minut, a zabieg jest całkowicie bezbolesny. Wykonując go w gabinecie dostaniesz znieczulenie miejscowe i nawet jeżeli jesteś bardzo wrażliwy na ból, zabieg będzie dla Ciebie w pełni komfortowy.

Dodatkowo wykonując go w sprawdzonej placówce masz pewność, że podczas zabiegu zostanie Ci wszyty oryginalny lek z Disulfiramem, co gwarantuje skuteczność jego działania. Przed każdym zabiegiem zaszycia lekarz ma obowiązek przeprowadzenia z Tobą rozmowy, w celu ustalenia ogólnego stanu zdrowia, a także wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu. Następnie zostaniesz poproszony o podpisanie stosownych dokumentów (zgoda na zabieg), a lekarz wykona nieduże nacięcie na Twojej skórze.

W powstałą szczelinę wsunie tabletki z Disulfiramem. Ich ilość najczęściej ustalana jest indywidualnie i zależy w dużej mierze od wagi Pacjenta. Ranę po zabiegu lekarz zaszyje szwami, które w ciągu kilku dni same się rozpuszczą. Nie będzie konieczności żebyś ponownie pojawiał się w gabinecie w celu ich zdjęcia. Jest to niewątpliwie atut. Blizna jest niemalże niewidoczna, a sama wszywka nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.

Rekonwalescencja po zabiegu

Zabieg zaszycia alkoholowego nie wymaga dłuższej rekonwalescencji. W zasadzie od razu po wykonaniu implantacji osoba uzależniona może wrócić do swoich zajęć. Lek nie wpływa również na koncentrację, stąd można też po zabiegu prowadzić samochód.

Nie jest wymagane także zwolnienie z pracy. Warto jedynie zwracać uwagę na prawidłową pielęgnację rany po zabiegu. Uważać aby się nie zabrudziła – żeby zapobiec ewentualnemu zakażeniu.

Jak rozpoznać zakażenie rany? W jej okolicach pojawi się duże zaczerwienienie, można również odczuwać pieczenie i pulsowanie. Z rany najczęściej wtedy wycieka płyn surowiczy. Niekiedy zdarzają się również sytuacje, w których w okolicach zabiegu pojawia się niewielka torbiel. W takich sytuacjach powinniśmy niezwłocznie zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg zaszycia. Usunie on wszywkę i powie co dalej z leczeniem metodą awersyjną. 

Czas działania wszywki alkoholowej Esperal

Lek Esperal jest bardzo wydajny. Działa od 8 miesięcy nawet do roku czasu.
Dodatkową jego zaletą jest fakt, że nie ma potrzeby codziennego zażywania tabletek, ponieważ przez cały ten okres czasu działa regularnie, będąc pod skórą uzależnionego. Jeżeli Pacjent po zakończeniu terapii awersyjnej chciałby zaszyć się ponownie, może to zrobić. 

Kompleksowe leczenie choroby alkoholowej

Osoby zgłaszające się na zabieg wszycia Esperalu często są zdziwione, że nie jest to lek na alkoholizm. Wszywka jest jedynie farmakologiczną terapią, która wspomaga inne formy leczenia alkoholizmu. Jeżeli po zaszyciu nie skorzystamy z pomocy terapeutów, nie mamy co liczyć na to, że Esperal nas wyleczy z nałogu. Tylko kompleksowa terapia uzależnień pozwoli na powrót do życia w trzeźwości, która u osób z wszytym Esperalem jest w dużej mierze przestrzegana z obawy o nieprzyjemne konsekwencje po spożyciu alkoholu.  

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Bielizna przeciwko otarciom – obalamy 13 największych mitów

Na temat bielizny przeciwko otarciom istnieje kilkanaście mitów, które sprawiają, że kobiety decydują się na …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail