Wszywka alkoholowa Lublin - sposoby na walkę z alkoholizmem
Na czym polegaz zabieg wszycia Esperalu i jak pomaga w walce z alkoholizmem?

Wszywka alkoholowa Lublin wzbudza u chorego awersję do alkoholu

Alkoholizm to bardzo ciężka i uciążliwa choroba, nie tylko dla samej osoby nadużywającej alkoholu, ale także dla jej rodziny. To nasi najbliżsi najczęściej pierwsi zaczynają szukać sposobów aby pomóc ważnej dla nich osobie wyjść z choroby alkoholowej.

Przeszukując fora internetowe trafiają ma rozmaite formy i metody leczenia uzależnień. Jedną z takich form jest właśnie Esperal Lublin. Czym właściwie jest ta metoda – określana jako awersyjna? Dlaczego warto rozważyć wszycie tabletek z Disulfiramem? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w poniższym artykule.

Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Co to jest Esperal?

Disulfiram jest aktywną substancją wszywki alkoholowej Esperal, która blokuje enzym – dehydrogenazę aldehydową. Enzym ten bierze udział w prawidłowym metabolizmie alkoholu w organizmie człowieka spożywającego alkohol. Z powodu tej blokady w organizmie gromadzi się aldehyd octowy.

Zwykle jest on przekształcany w postać nieszkodliwą, która nie powoduje żadnych nieprzyjemnych doznań. Skutki działania aldehydu octowego są podobne do silnego zatrucia alkoholowego, czyli kaca. Jednak objawy te są dużo bardziej nasilone oraz dużo dłużej trwają (nawet ponad 10 godzin).

Jak się przygotować do zabiegu wszycia tabletek z Esperalem?

Podstawowym zaleceniem dla uzależnionego, który zdecydował się na zaszycie alkoholowe jest całkowita trzeźwość w dniu zabiegu. Niemożliwe jest wykonanie implantacji leku u osoby w stanie upojenia alkoholowego. Dlaczego? Z prostej przyczyny. Aktywny składnik leku: Disulfiram może w błyskawiczny sposób wejść w reakcję z alkoholem, który znajduje się w organizmie człowieka i spowodować wiele nieprzyjemnych objawów. Jakich?

Co spowoduje połączenie alkoholu z wszywką alkoholową?

Osoba mająca wszyty podskórnie lek, decydująca się na złamanie abstynencji musi liczyć się na szereg nieprzyjemnych skutków ubocznych. Niektóre z nich faktycznie przypominają popularnego kaca, którego każdy z nas przeżył chociaż raz w swoim życiu, mowa tutaj o: silnych i uciążliwych bólach głowy, nudnościach oraz wymiotach czy drżeniu mięśni.

Mając w swoim organizmie wszyty Esperal możemy liczyć się również na skoki ciśnienia, zwiększoną potliwość, uczucie strachu przed śmiercią, a w skrajnych przypadkach nawet grozi to zawałem serca. Dlatego tak bardzo ważne jest aby Pacjent po zaszyciu alkoholowym nie spożywał w ogóle napojów alkoholowych. Spożycie ich może spowodować duże problemy zdrowotne, które mogą być nieodwracalne w skutkach.

Wszycie Esperalu – jak wygląda zabieg?

Zaszycie alkoholowe to bardzo szybki zabieg, który nie wymaga nawet dłuższej rekonwalescencji. Stosujemy wyłącznie oryginalny lek Disulfiram dlatego nie musisz się obawiać, że lek nie zadziała. A jego działanie wynosi od 8 do 12 miesięcy.

Dodatkowo stosujemy znieczulenie miejscowe, dlatego nawet najbardziej wrażliwi Pacjenci wychodzą bardzo zadowoleni z naszego gabinetu, mówiąc, że zabieg był naprawdę bezbolesny. Przed zabiegiem chirurg przeprowadzi z Tobą szczegółową rozmowę w celu wykluczenia przeciwwskazań do zabiegu. Dlatego jeżeli jesteś nietrzeźwy zgłaszając się na zabieg, lub uczulony na aktywny składnik leku, lub też jesteś w ciąży, niestety nie zostaniesz dopuszczony do wykonania implantacji.

Przed zabiegiem nie możesz pić minimum 24 godziny (tak naprawdę im dłuższą zachowasz abstynencję – tym lepiej).
Zmniejszy to do zera ewentualne wystąpienie skutków ubocznych po zabiegu spowodowanych wejściem Disulfiramu w reakcję z alkoholem. Jeżeli lekarz dopuści Cię do zabiegu, podpiszesz kilka dokumentów (m. in. zgodę na wykonanie zabiegu) a potem lekarz wykonuje nacięcie na Twojej skórze aby w niewielką szczelinę wsunąć tabletki z Esperalem.

Ranę zaszyje szwami, które w ciągu kilku dni same się rozpuszczą. Blizna będzie niezauważalna, a wszywka nie będzie przeszkadzać Ci w codziennym funkcjonowaniu.

Ewentualne skutki uboczne

Pacjenci zgłaszający skutki uboczne po zabiegu niestety albo nie utrzymali całkowitej abstynencji po wykonaniu zaszycia, albo nieprawidłowo pielęgnowali ranę w którą wdało się zakażenie. Nietrudno dostrzec, że rana nie goi się prawidłowo. Najczęściej wokół niej robi się obrzęk oraz wycieka płyn surowiczy.

W okolicach zaszycia może czasami pojawić się torbiel – oznacza to, że organizm uznał wszywkę jako ciało obce i go nie zaakceptował. Jeżeli spotka nas taka sytuacja powinniśmy niezwłocznie udać się do lekarza na usunięcie wszywki oraz konsultację co dalej. Lekarz powinien zaproponować inną formę leczenia alkoholizmu, lub wszyć Esperal ponownie. 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

  • stan upojenia alkoholowego w dniu zgłaszania się na zabieg zaszycia alkoholowego (wymagana jest całkowita abstynencja od picia alkoholu, nawet w najmniejszych ilościach na min. 24 godziny przed zaszyciem), Pacjent w niektórych przypadkach może być skierowany na odtruwanie alkoholowe, dzięki któremu szybciej dojdzie do formy, a jego organizm zostanie oczyszczony z resztek alkoholu,
  • nadwrażliwość (uczulenie) na aktywne składniki leku (np. Disulfiram),
  • u kobiet z zabiegu wyklucza ciąża oraz okres karmienia piersią,
  • stosowanie niektórych leków (szczególnie tych, które w swoim składzie zawierają alkohol), w takim wypadku lekarz zaleca odstawienie ich na 7 dni przed wykonaniem zaszycia, dalsze ich zażywanie powinno odbywać się w stałej konsultacji z lekarzem,
  • nieleczone nadciśnienie,
  • cukrzyca,
  • niedawno przebyty zawał serca (6 miesięcy przed planowanym zabiegiem),
  • oraz inne, które nie zostały wymienione, lecz każdorazowo są wykluczane przez lekarza, wykonującego zabieg w wywiadzie medycznym przed zaszyciem. Rozmowa z Pacjentem jest bardzo istotnym elementem zabiegu. Dzięki temu zabieg jest całkowicie bezpieczny dla uzależnionego i nie wpłynie na jego późniejsze funkcjonowanie. 

Esperal – pomocnicza metoda w kompleksowej terapii uzależnień

Musimy pamiętać, że wszywka alkoholowa Esperal nie jest lekiem na alkoholizm, który całkowicie wyleczy nas z choroby alkoholowej. Choroba ta będzie z nami już całe życie, natomiast z pomocą wszywki alkoholowej możemy nauczyć się z nią żyć i ją kontrolować. Wszywka alkoholowa wymusza w nas całkowitą abstynencję.

Przez wywoływanie strachu u alkoholików przed piciem, skutecznie powstrzymuje osoby uzależnione, które rzucają alkohol. Łącząc wszywkę z innymi formami leczenia uzależnień np. terapią w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień – zwiększamy szansę na sukces i powrót do życia bez nałogów. Osoby uzależnione obecnie mają duży wybór metod terapeutycznych, najlepiej sprawdzają się oczywiście te, które działają bezpośrednio na psychikę alkoholika (np. terapia behawioralna).

Na początku drogi wychodzenia z uzależnienia dość duża grupa osób decyduje się na spotkania w grupie Anonimowych Alkoholików, gdzie spotyka osoby z podobnym problemem, które wspólnie się motywują do wyjścia z uzależnienia od alkoholu. Tylko połączenie wszystkich wymienionych metod gwarantuje szansę na sukces.

Artykuł partnera

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Bielizna przeciwko otarciom – obalamy 13 największych mitów

Na temat bielizny przeciwko otarciom istnieje kilkanaście mitów, które sprawiają, że kobiety decydują się na …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail