Jeżeli męczy Cię nadmierne spożywanie alkoholu, a Twój organizm zaczyna sobie nie radzić z przedawkowaniem tej toksycznej substancji i źle się czujesz, warto pomyśleć o leczeniu uzależnienia. Wszywka alkoholowa jest doskonałym pomocniczym lekiem podczas kompleksowej terapii alkoholowej.
Niestety z roku na rok przybywa osób uzależnionych od napojów alkoholowych. Choroba alkoholowa jest bardzo ciężkim schorzeniem, które powoduje znaczny uszczerbek na zdrowiu nałogowca. W skrajnych przypadkach niestety może prowadzić nawet do śmierci.
Czym jest Esperal?
Esperal Warszawa jest środkiem stosowanym w leczeniu uzależnienia od alkoholu. Wiele osób ma wszczepiony implant podskórnie i bardzo sobie chwali leczenie alkoholizmu w ten właśnie sposób. Nic dziwnego, ponieważ ponad 15% Polaków pije nałogowo alkohol.
Jedni próbują rzucić nałóg, inni zdają się na implantację Esperalu, aby odzyskać swoje dawne trzeźwe życie. Wszywka alkoholowa jest lekiem bardzo wydajnym, którego nie trzeba regularnie przyjmować (co jest niewątpliwą jej zaletą), ponieważ raz wszyta podskórnie może działać nawet do roku czasu.
Na czym polega działanie wszywki alkoholowej Esperal?
Lek Esperal Warszawa to długotrwała terapia, która zaburza prawidłowy metabolizm alkoholu, na skutek czego Pacjent odczuwa bardzo nieprzyjemne objawy niepożądane. Niektóre z nich przypominają dobrze wszystkim znanego kaca, jednak w konsekwencji są one dużo bardziej natężone i o wiele dłużej trwają. Są to nie tylko nudności, wymioty, drżenie mięśni i silny ból głowy.Jednak w niektórych przypadkach połączenie Esperalu z etanolem powoduje nawet zawał serca.
Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal?
Lek jakim jest Esperal (z aktywnym Disulfiramem) jak podaje producent ma okres działania od 8 nawet do 12 miesięcy po wykonaniu zaszycia alkoholowego. Oczywiście czas działania jest bardzo indywidualny. Jeżeli osoba uzależniona zechce ponownie wszyć pod swoją skórę wszywkę – może zgłosić się na zabieg. Jeżeli nie będzie ku temu przeciwwskazań implantacja zostanie wykonana po raz kolejny.
Jak należy się przygotować do zabiegu zaszycia?
Do zabiegu implantacji wszywki alkoholowej w gabinecie https://esperalwarszawa.pl/ nie trzeba się przygotowywać w sposób szczególny. Nie ma konieczności skierowania na zabieg, ani wykonywania jakichkolwiek badań przed jego wyknaniem. Najważniejsze jest aby Pacjent, który zdecydował się na implantację leku był całkowicie trzeźwy.
Niestety nawet najmniejsza ilość alkoholu jego krwi podczas zabiegu może spowodować reakcję z aktywnym składnikiem leku: Disulfiramem. Przez co Pacjent może doznać nie tylko uszczerbku na zdrowiu, lecz stanowi to również zagrożenie jego życia. Połączenie Disulfiramu z nawet niewielką ilością alkoholu etylowego w ciągu kilku minut może spowodować: silne nudności i wymioty, drżenie mięśni, bóle głowy i nadpotliwość.
Niektóre objawy przypominają silne zatrucie alkoholowe, które niemalże każdy z nas miał okazję kiedyś doświadczyć. Są one jednak dużo bardziej nasilone, a także trwają ponad 12 godzin. Po tym czasie organizm Pacjenta może być wręcz wycieńczony.
Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal?
Zawsze przed zakwalifikowaniem Pacjenta do zabiegu lekarz przeprowadza z nim szczegółowy wywiad medyczny aby wykluczyć przeciwwskazania do implantacji. Wśród najczęściej wymienianych przeciwwskazań wymienia się: stan upojenia alkoholowego w dniu wykonywani zabiegu oraz nadwrażliwość na aktywny składnik leku, a także zażywanie leków, które w swoim składzie zawierają alkohol. W następnej kolejności uzależniony podpisuje stosowne dokumenty (m.in. zgodę na zabieg zaszycia).
Po tych formalnościach lekarz wykonuje małe nacięcie na skórze Pacjenta, aby następnie wsunąć tam tabletki z Esperalem. Zazwyczaj ilość tabletek dobierana jest indywidualnie do wagi. Rana zostaje zaszyta szwami, które się samoistnie rozpuszczają. Powinna się zagoić w ciągu 7 dni od daty wykonania zaszycia alkoholowego.
Kompleksowe leczenie choroby alkoholowej
Warto wiedzieć, że Esperal nie jest lekiem na alkoholizm, który błyskawicznie uzdrowi nas z choroby alkoholowej. Nie będzie też tak, że po jego wszyciu nasz problem z alkoholizmem zniknie. Wszywka jest pomocniczą metodą leczenia alkoholizmu, stosowaną jednak podczas kompleksowej terapii uzależnień.
Przeciwwskazania do wszycia Esperalu
Mimo że większość osób jest bez problemu dopuszczanych do zabiegu zaszycia, mogą zdarzyć się sytuacje, w których lekarz będzie musiał odmówić wykonania implantacji. Osoba uzależniona może zostać wykluczona z zabiegu, jeśli występują u niej pewne przeciwwskazania. A są to:
- nietolerancja na Disulfiram i inne składniki Esperalu,
- choroby nerek,
- choroby wątroby,
- nadciśnienie tętnicze,
- zawał serca przebyty w ciągu 6 miesięcy od daty planowanego zabiegu,
- problemy ze zdrowiem psychicznym (mowa tutaj także o próbach samobójczych w przeszłości),
- stan upojenia alkoholowego w dniu planowanej implantacji,
Lekarz każdorazowo przed zabiegiem ustali, czy nie ma przeciwwskazań do jego wykonania. Po zakończeniu implantacji wszywki alkoholowej Esperal uzależniony powinien pamiętać, że Disulfiram wchodzi w reakcję z produktami nawet z niewielką domieszką alkoholu. Mowa tutaj nie tylko o trunkach wysokoprocentowych jak piwo, wino, wódka lub inne napoje alkoholowe, lecz także różnego rodzaju słodyczach z likierem, albo kosmetykami.
Ewentualne skutki uboczne zabiegu zaszycia alkoholowego
Wszywka alkoholowa Esperal jest zabiegiem bardzo mało ingerującym w organizm osoby uzależnionej, stąd sytuacje z wystąpieniem skutków ubocznych po zabiegu są niezwykle rzadkie. Najczęściej jest to nieprawidłowo gojąca się rana po zabiegu, która goi się źle ponieważ nie jest odpowiednio pielęgnowana po wykonaniu zabiegu. Sporadycznie zdarza się również sytuacja, w której w okolicy zaszycia pojawia się torbiel.
W każdej z wyżej wymienionych sytuacji Pacjent powinien niezwłocznie zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg w celu usunięcia wszywki. Może się okazać, że będzie musiał pomyśleć nad inną formą wspomagania leczenia alkoholowego, zamiast Esperalu.
Artykuł partnera