Krem łagodzący podrażnienia, czyli idealny dla cery wrażliwej, suchej i alergicznej. Łagodzi zaczerwienienia, podrażnienia skóry spowodowane alergią lub zabiegami kosmetycznymi.
Ze względu na zawartość flawanonów mięty, ekstraktu antyhistaminowego i skwalanu z oliwy z oliwek krem polecamy również do stosowania po dłuższym przebywaniu na słońcu.
Faza A:
- 6,25 ml skwalanu z oliwy z oliwek
- 5,5 ml oleju ze słodkich migdałów
- 5,5 ml oleju z awokado
- 2,5 ml emulgatora
- 5 ml alkoholu cetylowego
FAZA B:
- 4 ml flawanonów mięty
- 3,75 ml mleczanu sodu
- 4,2 ml D-pantenolu 75%
- 3,5 g mocznika
- 58 ml hydrolatu różanego
FAZA DODATKÓW:
- 7 ml ekstraktu antyhistaminowyego
- szczypta gumy ksantanowej
- 1 ml konserwantu (opcjonalnie)
Sposób wykonania:
- Przygotowujemy łaźnię wodną oraz 2 zlewki (mogą być zwykłe szklanki).
- Do pierwszego naczynia odmierzamy składniki fazy A i następnie umieszczamy w łaźni wodnej.
- Do drugiego naczynia odmierzamy składniki fazy B, czyli wodę i wszystkie surowce rozpuszczalne w wodzie i niewrażliwe na temperaturę.
- Naczynia powinny pozostać w łaźni wodnej do czasu aż rozpuszczą się wszystkie składniki. Nie przegrzewamy i nie doprowadzamy mikstury do wrzenia.
- Po wyjęciu naczyń do fazy wodnej wlewamy fazę olejową (zawsze fazę A wlewamy do fazy B, nie na odwrót!) cały czas intensywnie mieszając szklaną bagietką lub mieszadełkiem.
- Mieszamy na tyle długo aż krem nieco się ochłodzi i zgęstnieje.
- Wtedy dodajemy fazę C – czyli wszystkie składniki wrażliwe na temperaturę – olejki eteryczne, witaminy czy organiczne bardzo cenne oleje, których nie można podgrzewać.
- Pakujemy do sterylnych opakowań i przechowujemy w lodówce przez 2 tygodnie (lub do 6 miesięcy po dodaniu konserwantu).
Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]