Pobierz DARMOWY plan treningowy TABATA KILLER! Schudnij, popraw kodnycję i zacznij się regularnie ruszać! >> Więcej

Dziękujemy za zapisanie do Newslettera

Podany adres e-mail znajduje się już w bazie danych

Kalkulator BMI

[kalkulatorbmi]

Czym jest kalkulator BMI?

To specjalny wskaźnik, który został opracowany przez naukowców, pomagający odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie: „jak sprawdzić czy mam nadwagę”?

Wskaźnik BMI pozwoli Ci na szybkie sprawdzenie, czy Twoja masa ciała jest prawidłowa.

To szybka i prosta metoda, która pozwoli Ci określić, jak wygląda stosunek Twojej masy ciała do wzrostu. Niektórzy mają problem z ocenieniem swojego wyglądu, nie wiedzą na jakich danych powinni się oprzeć. Warto zatem skorzystać z profesjonalnego narzędzia, które w tym Ci pomoże.

Kalkulator BMI jest pierwszym krokiem, który pozwoli Ci na określenie konieczności rozpoczęcia regularnych treningów i wprowadzenie odpowiedniej diety.

Jak działa kalkulator BMI?

Bardzo prosto – po wprowadzeniu odpowiednich danych, automatycznie oblicza czy Twoja waga jest odpowiednia w stosunku do Twojego wzrostu (masa ciała jest dzielona przez wzrost podniesiony do kwadratu).

Dlaczego BMI jest takie ważne?

Kalkulator BMI pozwoli na określenie różnych stopni wagowych, dzięki niemu sprawdzisz czy Twoja masa ciała jest prawidłowa, czy wprost przeciwnie: masz problem (wyróżnianych jest kilka stopni otyłości: od wychudzenia właśnie po skrajną nadwagę).

To bardzo ważne dla Twojego zdrowia i samopoczucia: wczesne zdiagnozowanie problemu, pomoże Ci zadbać o swoje zdrowie i uchroni przed poważnymi problemami (w tym takimi chorobami jak anoreksja, miażdżyca, choroby serca, stawów, układu krążenia, udary, itp.).

Pamiętaj jednakże, że sam kalkulator to nie wszystko: tak naprawdę wskaźnik BMI sugeruje problem. Musisz koniecznie odwiedzić dietetyka i lekarza, którzy powiedzą Ci jak zacząć dbać o zdrowie. Im wcześniej zaczniesz, tym lepiej!

Odwiedzaj też regularnie nasz portal stopnadwadze.pl, gdzie znajdziesz rzetelne i dobrze opracowane informacje dotyczące wszystkiego co jest związane ze zdrowym trybem życia, sportem i prawidłowym odżywianiem.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz DARMOWY plan treningowy
w domu na 30 dni! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Pobierz DARMOWĄ Dietę Odchudzającą 1600 kalorii! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail