Polecane ćwiczenia
Home » Lifestyle » Waga łazienkowa z pomiarem tkanki tłuszczowej
Na co zwrócić uwagę wybierając wagę łazienkową?
Jak wybrać dobrą wagę łazienkową?

Waga łazienkowa z pomiarem tkanki tłuszczowej

Wszyscy ci, którzy uprawiają sport bądź są w trakcie żmudnego procesu odchudzania, oczekują od wagi nieco więcej niż pomiar kilogramów. Powinna ona charakteryzować się również innymi funkcjami, które pomogą w lepszym stopniu kontrolować dietę bądź ćwiczenia. Jakie powinny być to funkcje i na co zwracać uwagę podczas kupna wagi?Pomiar tkanki tłuszczowej

Waga łazienkowa w morele.net charakteryzuje się szeregiem zróżnicowanych opcji, z których do niedawna można było korzystać wyłącznie podczas wizyty u lekarza bądź dietetyka. Mowa między innymi o wykonywaniu pomiarów tkanki tłuszczowej, kostnej, mięśniowej, określenie wskaźnika BMI czy chociażby zawartości wody w organizmie. Wszystkie te informacje są niezwykle ważne – zarówno dla profesjonalistów, jak i zwykłych użytkowników, którzy postanowili poprawić kondycję swojego organizmu.

Dla naszego zdrowia i swobody dostosowania kolejnej dawki treningu bądź konkretnych posiłków w codziennym jadłospisie kluczowe znaczenie ma w szczególności wskaźnik tkanki tłuszczowej.

W sposób najbardziej miarodajny wskazuje ona bowiem stan naszego organizmu, dlatego jej pomiar da nam zdecydowanie szerszy ogląd na nasze zdrowie w porównaniu ze zwykłym ważeniem.

Pamiętać należy oczywiście o tym, iż dane w przypadku konkretnych produktów mogą się różnić. Kluczową kwestią wydaje się być więc dokładność pomiarowa oraz zastosowana technologia, której działanie zwiększyć dokładność poszczególnych czynników.Jednymi z najczęściej polecanych technik są: Basal Metabolic Rate oraz ANT+. Gwarantują one największa dokładność, jednak występują w produktach znajdujących się na górnych półkach cenowych.

Oczywiście nie należy zapominać również o innych pomiarach. Wskaźnik BMI czy pomiary innych tkanek mogą dostarczyć nam mnóstwo interesujących informacji. Podczas ich interpretacji pamiętajmy, jednak, że nawet najlepsze wagi łazienkowe nie są urządzeniami stricte medycznymi, a więc konkretne wartości mogą wahać się w jedną bądź drugą stronię. Mimo tego, z pewnością pozwalają one dokładnie mierzyć nasze postępu lub ich brak.

Parametry dodatkowe

Oczywiście możliwość pomiaru wyżej przedstawionych wskaźników to nie wszystko, czym powinna charakteryzować się odpowiednia waga łazienkowa. Wymienić można jeszcze kilka innych informacji, które pomogą nam w podjęciu dobrej decyzji zakupowej.

Jedną z nich jest oczywiście obciążenie, jakie waga jest w stanie wytrzymać. Obecne na rynku produkty obsługują maksymalną wagę w przedziałach od 120 do 200 kg i właśnie takich wartości powinniśmy się spodziewać. Analizując poszczególne parametry, zwróćmy również uwagę na to, jaki jest margines błędy konkretnego urządzenia. Najlepsze z nich mylą się maksymalnie o 100 g, gdy jednak ulotka wskazuje, iż błąd może wynieść nawet kilogram, powinniśmy się zastanowić nad wyborem innej wagi.

Pamiętajmy również o tym, aby sprawdzić, z czego została wykonana platforma. Jeżeli będzie to plastik, pamiętajmy, iż nie wytrzyma ona specjalnie długo. Bez wątpienia najwytrzymalsze wagi są wykonane z hartowanego szkła, z dodatkową, antypoślizgową wkładką.

Niezwykle istotną funkcjonalnością tego typu urządzeń jest ich „inteligencja”. Najskuteczniejsze i najbardziej wartościowe wagi posiadają specjalnie przygotowany system, który umożliwia dokładną interpretację otrzymanych wyników, ich porównanie czy chociażby zapamiętywanie konkretnych użytkowników. Wszystkie dane wyświetlane są na wygodnym wyświetlaczu, dzięki czemu możemy bez problemu je przeanalizować. Część produktów gwarantuje również łączność z urządzeniami mobilnymi za pomocą Bluetooth bądź Wi-Fi. Bez wątpienia jest to bardzo wygodna funkcja.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Przeczytaj też:

Chcesz szybko i skutecznie schudnąć?

Sprawdź nasze diety i poradniki odchudzania. Poprowadzimy Cię krok po kroku, pokażemy jak ćwiczyć, co jeść i jak się motywować, by odchudzanie było skuteczne i trwałe.

Nasze diety i poradniki to idealne propozycje dla kobiet, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia oraz czuć się fantastycznie każdego dnia.

Codziennie będziesz pełna energii, a waga pokaże ubywające jak szalone kilogramy.

Tak, pokaż mi diety!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zostaw swój e-mail, a wyślemy Ci informacje o nowych ćwiczeniach, poradach i dietach!

Dziękujemu za zapisanie do Newslettera

Sprawdź też

wyśmienite obiady czwartkowe

Obiady czwartkowe Philipiaka – tradycja w nowej odsłonie

W szkole uczono o słynnych obiadach czwartkowych, które wydawał król Stanisław August Poniatowski. Te spotkania …

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o