Na co zwrócić uwagę wybierając wagę łazienkową?
Jak wybrać dobrą wagę łazienkową?

Waga łazienkowa z pomiarem tkanki tłuszczowej

Wszyscy ci, którzy uprawiają sport bądź są w trakcie żmudnego procesu odchudzania, oczekują od wagi nieco więcej niż pomiar kilogramów. Powinna ona charakteryzować się również innymi funkcjami, które pomogą w lepszym stopniu kontrolować dietę bądź ćwiczenia. Jakie powinny być to funkcje i na co zwracać uwagę podczas kupna wagi?Spis Treści
Zwiń
Rozwiń

Pomiar tkanki tłuszczowej

Waga łazienkowa w morele.net charakteryzuje się szeregiem zróżnicowanych opcji, z których do niedawna można było korzystać wyłącznie podczas wizyty u lekarza bądź dietetyka. Mowa między innymi o wykonywaniu pomiarów tkanki tłuszczowej, kostnej, mięśniowej, określenie wskaźnika BMI czy chociażby zawartości wody w organizmie. Wszystkie te informacje są niezwykle ważne – zarówno dla profesjonalistów, jak i zwykłych użytkowników, którzy postanowili poprawić kondycję swojego organizmu.

Dla naszego zdrowia i swobody dostosowania kolejnej dawki treningu bądź konkretnych posiłków w codziennym jadłospisie kluczowe znaczenie ma w szczególności wskaźnik tkanki tłuszczowej.

W sposób najbardziej miarodajny wskazuje ona bowiem stan naszego organizmu, dlatego jej pomiar da nam zdecydowanie szerszy ogląd na nasze zdrowie w porównaniu ze zwykłym ważeniem.

Pamiętać należy oczywiście o tym, iż dane w przypadku konkretnych produktów mogą się różnić. Kluczową kwestią wydaje się być więc dokładność pomiarowa oraz zastosowana technologia, której działanie zwiększyć dokładność poszczególnych czynników.Jednymi z najczęściej polecanych technik są: Basal Metabolic Rate oraz ANT+. Gwarantują one największa dokładność, jednak występują w produktach znajdujących się na górnych półkach cenowych.

Oczywiście nie należy zapominać również o innych pomiarach. Wskaźnik BMI czy pomiary innych tkanek mogą dostarczyć nam mnóstwo interesujących informacji. Podczas ich interpretacji pamiętajmy, jednak, że nawet najlepsze wagi łazienkowe nie są urządzeniami stricte medycznymi, a więc konkretne wartości mogą wahać się w jedną bądź drugą stronię. Mimo tego, z pewnością pozwalają one dokładnie mierzyć nasze postępu lub ich brak.

Parametry dodatkowe

Oczywiście możliwość pomiaru wyżej przedstawionych wskaźników to nie wszystko, czym powinna charakteryzować się odpowiednia waga łazienkowa. Wymienić można jeszcze kilka innych informacji, które pomogą nam w podjęciu dobrej decyzji zakupowej.

Jedną z nich jest oczywiście obciążenie, jakie waga jest w stanie wytrzymać. Obecne na rynku produkty obsługują maksymalną wagę w przedziałach od 120 do 200 kg i właśnie takich wartości powinniśmy się spodziewać. Analizując poszczególne parametry, zwróćmy również uwagę na to, jaki jest margines błędy konkretnego urządzenia. Najlepsze z nich mylą się maksymalnie o 100 g, gdy jednak ulotka wskazuje, iż błąd może wynieść nawet kilogram, powinniśmy się zastanowić nad wyborem innej wagi.

Pamiętajmy również o tym, aby sprawdzić, z czego została wykonana platforma. Jeżeli będzie to plastik, pamiętajmy, iż nie wytrzyma ona specjalnie długo. Bez wątpienia najwytrzymalsze wagi są wykonane z hartowanego szkła, z dodatkową, antypoślizgową wkładką.

Niezwykle istotną funkcjonalnością tego typu urządzeń jest ich „inteligencja”. Najskuteczniejsze i najbardziej wartościowe wagi posiadają specjalnie przygotowany system, który umożliwia dokładną interpretację otrzymanych wyników, ich porównanie czy chociażby zapamiętywanie konkretnych użytkowników. Wszystkie dane wyświetlane są na wygodnym wyświetlaczu, dzięki czemu możemy bez problemu je przeanalizować. Część produktów gwarantuje również łączność z urządzeniami mobilnymi za pomocą Bluetooth bądź Wi-Fi. Bez wątpienia jest to bardzo wygodna funkcja.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu


Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

10 000 krokow dieta - czy dziala

Jak spacerować, żeby schudnąć, czyli czy faktycznie muszę pokonać 10 000 kroków dziennie?

Moda na codzienne pokonywanie 10 000 kroków powoli odchodzi do lamusa, taka ilość nie jest bowiem …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail