Najpopularniejsze aplikacje na urządzenia mobilne.
A jaka jest Twoja ulubiona aplikacja?

Najpopularniejsze aplikacje mobilne

Bez komputera, smartfona, a przede wszystkim Internetu nie wyobrażamy sobie już życia. Wykorzystujemy je w pracy, do nauki i do rozrywki w swoim wolnym czasie. Stamtąd czerpiemy interesujące nas informacje, w Internecie oglądamy telewizję, filmy i seriale, a także gramy w gry.


Internet jest dla nas najważniejszym medium i to nie zmienia się od lat, ale zmieniają się nasze zachowania. Kiedyś korzystaliśmy z niego głównie za pomocą komputera, ale od kiedy telefony komórkowe zaczęły stawać się coraz większe i zwiększyła się też ilość ich funkcji, to zaczęły wypierać komputery z naszego codziennego życia. To właśnie na smartfonach spędzamy większość naszego czasu w Internecie, co wymusza na firmach tworzenie narzędzi do nich dostosowanych.

Przystosowane musiały zostać strony internetowe, takie jak PZbuk bukmaher, programy komputerowe, a wiele aplikacji powstało z przeznaczeniem, by korzystać z nich tylko na telefonie. Zobaczmy, które z nich są teraz najpopularniejsze?

Popularne aplikacje na smartfony.
Każdy smartfon pełen jest przydatnych aplikacji.

Aplikacje społecznościowe wciąż na prowadzeniu

Wciąż najchętniej korzystamy z narzędzi, które na różne sposoby pozwalają nam komunikować się z innymi ludźmi. Niekwestionowanym królem aplikacji i mediów społecznościowych jest nadal Facebook. Powstające co jakiś czas narzędzia, które w zamyśle mają służyć do kontaktu ze znajomymi, nie są w stanie zdobyć wystarczającej popularności.

Facebook posiada największą bazę użytkowników, którzy wykazują się dużą aktywnością.
Jeśli chcemy być na bieżąco z nowinami u naszych bliższych i dalszych znajomych, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że dowiemy się ich właśnie z Facebooka. Kolejne dwie najczęściej wykorzystywane na świecie aplikacje również należą do Facebooka, a jest to Messenger i WhatsApp. To dwa komunikatory, które pozwalają na wymianę wiadomości i rozmowy głosowe.

Posiadają też wiele funkcji, które urozmaicają komunikowanie się. Zaraz po nich, w rankingu najpopularniejszych aplikacji, znajduje się Tik Tok. To chińska aplikacja, która w krótkim czasie zdobyła wielu użytkowników – choć fakt, że głównie wśród nastolatków. Za jego pomocą możemy przesyłać krótkie -trwające maksymalnie 60 sekund filmy i jest to wykorzystywane do wyrażania swoich poglądów, pokazania swoich talentów lub po prostu dla zabawy.

Z czego jeszcze korzystamy?

Tik Tok służy do udostępniania filmów, a Instagram do dzielenia się swoimi zdjęciami. Ta aplikacja należąca do Facebooka znajduje się w rankingu zaraz za Tik Tokim. Ludzie i firmy ze świata mody oraz urody, sportowcy i aktorzy, a także artyści muszą mieć swoje konto na Instagramie.

Oni, a także profesjonalne zdjęcia pięknych lub ciekawych dań, cieszą się na nim największym wzięciem. Jednak również zwykli użytkownicy mogą pokazywać, jak mija ich dzień lub dzielić się swoją amatorską twórczością. To kolejne narzędzie służące do wyrażenia siebie.

W dziesiątce najważniejszych aplikacji, które swym ogromnym powodzeniem cieszą się również w Polsce, znalazły się Snapchat, Netflix oraz Spotify.

Snapchat łączy w obie funkcje Tik Toka i Instagrama – możemy wrzucać na niego filmiki i zdjęcia, ale są one dostępne do obejrzenia jedynie przez 10 sekund. Zwiększa to emocje korzystania z aplikacji – musimy być ciągle czujni, jeśli chcemy zobaczyć materiały naszych znajomych. Netflix i Spotify to z kolei rewolucyjne narzędza, które wyparły radio i telewizję. Za ich pomocą w wygodny sposób obejrzymy film i serial, a także posłuchamy muzyki.

Artykuł przygotowany przez partnera serwisu

Oceń artykuł
[Głosów: 0 Średnia: 0]

Check Also

Zegarek Garmin Venu

Recenzja smartwatchy Garmin Venu: Jakie mają funkcje?

Seria smartwatchy Garmin Venu to idealne połączenie zaawansowanych funkcji sportowych z eleganckim wzornictwem. Te urządzenia …

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

NOWOŚĆ!
Sprawdź E-book!

47 zabaw i ponad 150 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Pobierz bezpłatne
fragmenty e-booków + BONUSY!

Wypełnij formularz.
Materiały wyślę OD RAZU na Twój e-mail!

Wypełnij formularz i zapisz 

się na webinar! 

Pobierz plan TABATA KILLER! 

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail

Dołącz do wyzwania deski!

Wypełnij formularz i pobierz plan na swój adres e-mail