Jak uciszyć dziecko za pomocą taśmy malarskiej? Aż jestem ciekawe co przyszło ci do głowy w pierwszej chwili :). Zapewniam cię, że poniższe zabawy równie dobrze zaabsorbują dziecko i dadzą mu dużo satysfakcji.
Poniżej znajdziesz pierwszych 5 zabaw z 10, w których przede wszystkim będziesz potrzebować taśmy malarskiej. Możesz ją kupić za kilka złoty w każdym supermarkecie. Polecam wyposażyć się w kilka rolek, aby w przyszłości brak taśmy nie przerwał niepotrzebnie zabawy.
10 pomysłów na zabawę z dzieckiem z wykorzystaniem taśmy malarskiej – sprawdź film
Zabawy z dzieckiem w domu-przykłady
Zabawa z dzieckiem w domu. Nr 1 – Wyścigi slalomem
Za pomocą taśmy malarskiej oznaczamy miejsce startu oraz miejsce, gdzie trzeba dobiec i zawrócić na start. Na początku możemy po prostu biec – kto pierwszy ten lepszy. Możemy też uatrakcyjnić zabawę poprzez: bieg tyłem, bieg na czworaka, bieg w pozycji raka, bieg tylko na jednej nodze lub dodając przeszkody na trasie, co będzie wymagało biegu slalomem.
Co będzie potrzebne do zabawy:
- taśma malarska
- książki/kubeczki
Zabawa z dzieckiem w domu. Nr 2 – Tor Ninja
W korytarzu – od ściany do ściany – przyklejamy w jak największej ilości miejsc taśmę malarską i tworzymy tor najeżony laserami i pułapkami, który może pokonać tylko prawdziwy ninja. Dodatkowo do taśmy możemy przyczepić dzwoneczki, sznurki czy balony, aby uatrakcyjnić przeszkodę.
Zadaniem dziecka jest przejść daną trasę bez dotknięcia ani jednego kawałka taśmy. Przeszkoda jest na tyle fajna, że może odgrywać część toru przeszkód lub być jedyną przeszkodą. Wtedy można urządzić zawody: kto pokona całą trasę w jak najkrótszym czasie, kto da radę przejść tor ninja trzymając się za ręce i najtrudniejszy wariant, czyli pokonanie trasy z zawiązanymi oczami.
Co będzie potrzebne do zabawy:
- taśma malarska
- korytarz / krzesła
- sznurki
- dzwoneczki, balony
Zabawa z dzieckiem w domu. Nr 3 – Równoważnia
Przeszkoda, której zadaniem jest rozwinięcie zmysłu równowagi. Dla najmłodszych wyzwaniem będzie samo przejście po taśmie malarskiej w taki sposób, aby z niej nie spaść.
Dla dzieci starszych możemy stworzyć równoważnię z poukładanych w linii książek. Równoważnię możemy też przygotować z butelek z wodą połączonych taśmą w pary.
Co będzie potrzebne do zabawy:
- taśma malarska
Zabawa z dzieckiem w domu. Nr 4 – Alarm w banku
Złodziej staje po jednej stronie mieszkania. Po drugiej, w odległości metra od ściany kładziemy przedmiot kradzieży (miś, poduszka). Właściciel natomiast stoi przy ścianie. Na 0,5 metra od przedmiotu kradzieży jest naklejona taśma, która imituje laser alarmowy.
Kiedy tylko złodziej przekroczy taśmę, właściciel może rzucić się w pogoń za złodziejem. Jeżeli uda mu się złapać złodzieja, to idzie on do więzienia na 60 sekund (więzieniem to pozycja podporu ze stopami na kanapie).
Złodziej, aby uciec nie może dać się dotknąć i musi wrócić na start wraz ze skradzionym przedmiotem. Jeżeli mu się to uda, to właściciel musi wykonać 10 pajacyków, aby odzyskać przedmiot.
Co będzie potrzebne do zabawy:
- taśma malarska
- przedmiot kradzieży
Zabawa z dzieckiem w domu. Nr 5 – Głodny pająk
Ustawiamy krzesła w formie kwadratu lub prostokąta tak, aby każde krzesło było w jednym rogu i następnie przeplatamy sznurek między krzesłami, tworząc coś na kształt pajęczyny. Sznurek powinien się znajdować na wysokości kostki dziecka. Zadaniem dziecka jest przejść przez całą pajęczynę, bez jej dotykania.
Dla utrudnienia możemy przywiesić do sznurka dzwoneczki, które będą sygnalizować dotknięcie. 3 dotknięcia oznaczają powrót na początek trasy.
Co będzie potrzebne do zabawy:
- krzesła
- sznurki
Pomysły na gry i zabawy ruchowe z dzieckiem-dołącz do grupy na FB i zyskaj więcej
W grupie na Facebooku Aktywna rodzina – sprawdzone pomysły na gry i zabawy ruchowe znajdziesz dodatkowe pomysły na zabawy oraz specjalistyczne porady, które pozwolą ci cieszyć się zabawą ze swoim dzieckiem oraz uniknąć typowych błędów, które rujnują nawet najlepsze gry.
Chcesz zacząć z bawić się z dzieckiem i już zawsze mieć pod ręką setki gotowych pomysłów na sprawdzone gry i zabawy?
Sprawdź moje e-booki, w których zebrałem w sumie ponad 200 sprawdzonych pomysłów na gry i zabawy ruchowe z dzieckiem.
Chcesz poznać kolejne pomysły na gry i zabawy z balonami?
Tutaj znajdziesz drugą część artykułu. Kliknij w link i ciesz się zabawą –
Masz własne pomysły na gry i zabawy z dzieckiem? A może chcesz dowiedzieć się więcej na temat mojego e-booka? Śmiało, napisz do mnie w komentarzu
Odpiszę na komentarze tak szybko, jak to możliwe, abyście ty i twoje dziecko mogli cieszyć się zabawą.
Pozdrawiam,
Przemek Warzecha