Zapisz się na bezpłatny newsletter z ćwiczeniami

Home » Ćwiczenia » Ćwiczenia odchudzające » Trening cardio z Mel B – spalanie tkanki tłuszczowej II
Ćwicz z Mel B i chudnij! Skorzystaj z kompletnego treningu
Ćwiczenia odchudzające z Mel B - doskonały zestaw do treningów w domu.

Trening cardio z Mel B – spalanie tkanki tłuszczowej II

Nie lubisz treningów cardio? Tym razem poprowadzi go Mel B, czyli wulkan energii i entuzjazmu. Spróbuj ćwiczyć razem z nią, na pewno nie pożałujesz, a może nawet je polubisz 😀

Ćwiczenia są dosyć łatwe, więc będą odpowiednie zarówno dla początkujących jak i  dla zaawansowanych,  jedynie tempo jest nieco zabójcze, dlatego nie ma szans na obijanie się.

Ćwiczenia mają na celu spalanie tkanki tłuszczowej i ogólną poprawę kondycji całego ciała. Taki krótki, 15-minutowy trening cardio możesz wykonywać codziennie.

Plan ćwiczeń cardio – spalanie tłuszczu z Mel B:

 1. Noga w bok, kolano w górę (0:08-4:26): unosimy rytmicznie ramiona na wysokość barków, jednocześnie prawą nogę odstawiamy w bok, ćwiczymy tak przez ok. 1 minutę. Następnie prawe kolano unosimy w górę i równocześnie przyciągamy ramiona, powtarzamy przez 1 minutę.  Teraz całe ćwiczenie od początku powtarzamy dla lewej nogi.
 2. Przysiady z pulsowaniem (4:37-5:42): nogi szeroko, ramiona wyprostowane przed sobą, robimy przysiady z pogłębieniem, dodajemy prace ramion.  Co trzeci przysiad zamiast pogłębienia, na chwilę zatrzymaj się w pozycji.
 3. Skakanka (5:56-6:53): skaczemy na skakance, może być prawdziwa lub wyimaginowana, pięty nie dotykają ziemi, staraj się skakać lekko i panować nad całym ciałem. Możesz wykorzystywać różne ustawienia stóp lub skakać na jednej nodze.
 4. Skręty (6:54-7:55): dalej podskakujemy, ale tym razem dodajemy skręt bioder i ładnie modelujemy boczki. Ramiona uniesione przed sobą na wysokości barków.
 5. Ciosy w bok (8:00-9:00): teraz mocny skręt w bok i wyciągamy ramię daleko w bok, tak jakbyśmy chciały mocno uderzyć przeciwnika.
 6. Pięta do pośladka (9:01-10:04): w szybkim tempie podnosimy raz jedną, raz drugą piętę do pośladka, cały czas pracujemy też ramionami.
 7. Skłony (10:05-12:05): mocny i szybki skłon w bok, ćwiczymy jedną stronę przez 1 minutę i przechodzimy do drugiej.
 8. Wspinaczka (12:06-13:00): w pozycji wysokiej pompki unosimy na przemian kolana, im szybciej tym lepiej. To dosyć wymagające ćwiczenie, ale ważne żebyś dała z siebie wszystko i nie przerywała go. Zwolnij tempo, jeżeli musisz odpocząć.
 9. Skręt na boki (13:05-13:56): pozostajemy w pozycji, skręcaj stopy w prawo i w lewo, balansując całym ciałem. W tej pozycji pracują prawie wszystkie mięśnie Twojego ciała, dlatego jest bardzo skuteczne.
 10. Unoszenie się na łokciach (13:57-14:48): nadszedł czas na ćwiczenie-wyzwanie, w pozycji pompki schodź na łokcie, a następnie znowu opieraj się na dłoniach i tak przez całe minutę. Nie spiesz się, w tym przypadku lepiej żebyś wykonała ćwiczenie dokładniej, ale trochę wolniej.
 11. Pompki (14:55-16:14): możesz robić pompki zwykłe lub opierać się na kolanach, ćwicz we własnym tempie.

Ten trening możesz zakończyć ćwiczeniami rozciągającymi lub przejść do ćwiczeń na konkretne partie mięśniowe np. 10-minutowy trening brzucha.

O autorze - Ola Berger

Ola Berger
Zwolenniczka powrotu do natury, obsesyjnie czyta i analizuje składy INCI każdego kosmetyku. Uważa, że najlepsze są produkty jak najmniej przetworzone, zarówno w pielęgnacji ciała, jak i w codziennej diecie. Prywatnie Eko-mama małego Jeremiasza, mól książkowy i entuzjastka treningów ‘dywanowych’ (nie mylić z kanapowymi ;)).

Sprawdź też

Dobry trening cardio na spalanie tłuszczu dla każdego

Kompleksowy, umiarkowany 45 minutowy trening spalający tłuszcz

Trening na spalanie tkanki tłuszczowej dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Ćwiczenia dobrane są tak, by ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Podobał Ci się artykuł? Dołącz do Stopnadwadze.pl na Facebooku! Codziennie NOWE porady!